SINIRI İYİCE AŞTILAR

blank

Türkiye’nin iç işlerine müdahale edememekten yakınan AB Komisyonu üyesi Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine karşı saygısız olduğunu söyleyerek hadsislik sınırını aştı iyice aştı.

Hâla Türkiye’nin iç işlerine karışabileceğini, Türkiye’yi uzaktan yönetebileceğini düşünen Avrupa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diş geçiremeyince çılgına döndü. Öyle ki, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın kendilerine saygı göstermesi gerektiği görüşünü açıkça dile getiren AB’li bürokratlar dikkat çekiyor.

HADSİZ AVRUPALI: ERDOĞAN’I SAYGISIZ BULUYORUZ

Söz konusu bürokratlardan, AB’nin Bütçe ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Komiseri Günther Oettinger, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili haddini aşan ifadeler kullandı.

DW’de yer alan habere göre Oettinger, “Yapılan görüşmelerde Türk temsilcilerine rahatsız olduğumuz her şeyi büyük bir açıklıkta söyleyebiliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanlış bir istikamette olduğunu, hatta onu saygısız bulduğumuzu iletiyoruz” şeklinde konuştu.

“MÜZAKERELER SONA ERERSE, BU ERDOĞAN’A YARAYACAK”

Oettinger ayrıca, AB ile Türkiye arasındaki müzakerelerin duraksama içinde olduğunu, ancak resmi olarak sona erdirmeyeceklerini de ifade etti.

Oettinger’e göre, eğer müzakereler resmî olarak sona ererse, bu Erdoğan’a yarayacak ve Erdoğan’a, “Avrupalılar bizi istemiyor” deme fırsatı verecek.