SİYASETÇİLER UETD’NİN KONUĞU

Hasan Akdoğan
BREMEN- Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Bremen Şubesi tarafından 22 Eylül genel seçimleri dolayısıyla siyasetçilerle Haus der Wissenschaft binasında düzenlenen sohbet toplantısına Elisabeth Motschmann (CDU), Dr. Carsten Sieleng (SPD), Dr. Hermann Kuhn (Yeşiller), Torsten Staffeldt (FDP), K.Rainer Rupp (Sol Parti) ve Robert Bauer (Piraten) katılarak partilerinin görüşlerini açıklayıp soruları cevapladılar.
Seçimlerde oy kullanmanın önemine dikkat çekerek Alman vatandaşlığı olan herkesi sandığa gitmeye davet ederek sohbeti açan UETD Bremen Başkan Yardımcısı Serdar Atak, her siyasetçiyi kürsüye çağırıp parti görüşlerini açıklamasını istedi. Siyasetçiler kendilerine verilen süre içerisinde seçim kampanyalarını ve Partilerinin çifte vatandaşlık, oy hakkı, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik süreci gibi konulardaki görüşlerini açıkladılar. Soru cevap bölümünde ise katılımcılardan gelen soruları cevaplayan siyasetçiler, ençok üzerinde durulan çifte vatandaşlık meselesini çözüme kavuşturacaklarını belirttiler.
22 Eylül seçimlerinin Almanya’daki hoşgörü ve barış ortamına katkı sunması ümidi ile sandık başında buluşmaya çağıran Serdar Atak, “Almanya’da yeni bir toplum oluşuyor. Biz de bu yeni oluşumda söz sahibi olmak istiyoruz” diyerek sohbeti kapattı.

error: