Skandal hamle

blank

Terör örgütleri FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye düşmanların kucak açan Almanya, şimdi de bölücü örgütün propagandasının yapıldığı fotoğraf sergisine destek veriyor.

Ünsal Ergel ANKARA
Terör örgütleri FETÖ ve PKK başta olmak üzere Türkiye düşmanların kucak açan Almanya, şimdi de bölücü örgütün propagandasının yapıldığı fotoğraf sergisine destek veriyor. PKK ve uzantısı PYD’li teröristlerin Suriye ve Irak’ın çekilmiş fotoğraflarının yanı sıra PKK elebaşı Öcalan’ın da görüntülerine yer verilen sergi, Mainz bölgesinde 1 Eylül’de açıldı. Terör örgütleri FETÖ, PKK ve DHKP-C’ye açıktan destek veren Almanya, PKK’nın Avrupa’da taban bulması ve bir Kürt hareketi gibi gösterilmesini sağlamaya çalışıyor. Örgütün reklamını yapmaktan çekinmeyen Alman yetkililer, sergiye ilişkin destek veren açıklamalar da yapıyor. Teröristlerin silahlı eğitim fotoğraflarının da bulunduğu ihanet sergisine ifade özgürlüğü kapsamında izin verildiği bahane ediliyor. Çoğunluğunu Avusturyalı Thomas Schmidinger çektiği fotoğrafların yer verildiği serginin, 11 ayrı yerde sergileneceği de ifade edildi.

MERKEL, DÜŞMANLIĞIN DOZUNU ARTIRDI
Bu arda koltuğunu korumanın derdine düşen Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’nin hukuk ilkelerinden uzaklaştığını, bu sebeple ekim ayında yapılacak Avrupa Konseyi toplantısında, Türkiye ile yürütülen Avrupa Birliği (AB) üyelik müzakerelerinin dondurulması ya da tümüyle kesilmesi konusunu da görüşebileceklerini söyledi. AB üyeliğimize karşı çıkmakla kalmayan Merkel “Türkiye’deki vatandaşlarımızı için endişeliyiz” dedi. Merkel ayrıca Avrupa’ya, Türkiye konusunda bölünmekten kaçınma çağrısı yaptı.