Skandala Avrupalı Türklerden tepki

Stuttgart ve Ludwigsburg bölgesinde yaşayan Türk kadınlarının oluşturduğu ‘Engelsizsiniz’ grubu 16-17 Eylül arasında Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Engelsizsiniz-Alışveriş Şenliği’ne tepki göstererek bir basın açıklaması yaptılar ve özür bekliyorlar.

Mustafa Karaman
LUDWİGSBURG- Bu kadarına pes! diyerek başlayan basın açıklamasında engeliler ve hayvanların aynı kefeye konulmalarına büyük tepki gösteren Ludwigsburg bölgesi ve çevresinde yaşayan Türk kadınlarının oluşturduğu ENGELSİZsiniz ekibi ve üyeleri bunun kabul edilemez olduğunu belirttiler. Filiz Eroğlu imzalı basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.  Almanya’nın Ludwigsburg bölgesinde engelli meleklerimiz için uğraş veriyor ve onları mutlu etmek için ENGELSİZsiniz ekibim ve üyelerimizle faaliyetler düzenliyoruz.  Yaptığımız çalışmalardan gurur duyuyoruz.  Bizler engelli bir kişiyi biraz olsun mutlu etmek çabası içindeyken, yapılabilecek onca güzel iş varken, böyle duyarsız bir program hazırlayan, engellilere saygısızlık yapan Beşiktaş belediyesini şiddetle kınıyorum. Engelli aileleri her zaman bu toplumun başının tacı olmuştur. Beşiktaş Belediye Başkanı ve danışmanları engelli insanların özel olduğunu,  melek insanlar olduğunu görebilseydiler bu şekilde böyle bir talihsiz çalışma organize etmezdiler.  Hayvanlar da Allah’ın yarattığı canlılar. Onları da çok seviyoruz ancak engelliler ile hayvanların aynı kefeye konmalarını kabul etmiyoruz. Hayvanlar ile engellileri ayırt edemeyecek kadar zayıf olan sizleri insanlık adına nefretle kınıyoruz.

ÖZÜR BEKLİYORUZ
Çok sayıda engelli melek ailesinden gelen telefonlar ve sosyal medyadaki yazışmalar herkesi ayağa kaldırdı. Onların gururuyla oynamaya, onlar bu dünyadan değilmiş gibi davranılmasına kimsenin hakkı yok. ENGELSİZsiniz başkanı olarak bu etkinliğe karşı çıkıyorum. Programa destek veren sanatçı ve şirketleri kınıyor, tüm engelli meleklerim, aileleri adına Beşiktaş Belediyesinden özür bekliyoruz.
Filiz Eroğlu
ENGELSİZsiniz Ludwigsburg
Tel. 0151-47480770