SON UMUT TÜRKİYE

Bremen’de yaşayan İş İnsanı Ahmet Köse, beyin kanaması geçiren ve Almanya’da artık tedavisi kalmadığını belirttikleri 37 yaşındaki kardeşi Osman Köse’yi özel ambulans uçak kiralayip tedavi için Türkiye’ye götürdü.

Hasan Akdoğan
Almanya’nın Bremen Kentinde yaklaşık bir yıl önce beyin kanaması geçiren 37 Yaşındakı İşinsanı Osman Köse, bu güne kadar hastanede tedavi gördü. Uzun süre yoğun bakımda kalan Köse, tedavilere bir yanıt vermedi. Yaklaşık 7 ay gibi bitkisel hayat yaşayan Osman’ı ağbeyi Ahmet Köse ve ailesi hiç yalnız bırakmadı. Tedavisi için uğraş veren Ağabey Köse, 25 Bin Euro’ya özel uçak kiralayarak İstanbul’da özel bir hastaneye götürdü. “Kardeşim, yoğun bakımda iken doğan çocuğunu daha göremedi” diyen Ağabey Ahmet Köse, “Osman, yaklaşık bir yıl önce beyin kanaması geçirdi. Bu esnada 8 Saniye kalbi durmuş. Bu nedenle tüm organlar zarar gördüğü için bitkisel bir hayat yaşıyor. Sekiz aya yakın hastanelerde yoğun bakımlarda kaldı. Son bir ayda az da olsa bilinci yerine geldi ve bizlere bakmaya başladı.

Buradaki hastane başka yapacak bir tedavi şekli yok diyerek kardeşimi taburcu etti. Bizde bir özel bakım evi bularak iki aydır orada baktırıyorduk. Tabi bu arada tedavisi için yine arayışlar içerisindeydim. İstanbul’da özel bir hastane bulduk ve kardeşimin tedavisini yapabileceklerini söyledi. Bir ay gibi özel bir tedavi uygulayacaklarını ve bir ay sonunda Osman’ın kendine gelebileceğini söylediler. Bizde inandık ve Kardeşimi Türkiye’ye götürebilmek için arayışlara girdik. Çeşitli uğraşlardan sonra Hamburg’da özel bir Ambulans Uçak bulduk. Uçak götürebilmesi için 25 Bin Euro istedi. Kardeşimin burada bir evi vardı onu sattık ve bu ücreti ve tedavi masrafını ayarladık. Şimdi Bremen’den İstanbul’a uçuyoruz” diyerek bilgi verdi. Kaldığı bakımevinden ambulans ile Bremen havalimanına getirilen Osman Köse, ağabeyi Ahmet Köse refakatında İstanbul’a uçtu.