SPOR MAHKEMESİ ADALET DAĞITTI

Murat Pehlivan

DUİSBURG-  Almanya’nın Duisburg şehrinde tatil edilen Kreisliga A takımları Rheinland Hamborn- Gelb-Weis Hamborn maçı tekrar oynanacak.
Almanya’nın Duisburg şehri Türk takımlarından Kreisliga A, 2. Grup’ta orta sıralarda mücadele eden Rheinland Hamborn’un, aynı semtin takımı olan ezeli rakibi Gelb-Weis Hamborn deplasmanında ki 15. Hafta maçı saha olayları nedeni ile skor 1-1 devam ederken 85. Dakikada tatil edilmişti.

HAKEMİN KÖTÜ YÖNETİMİ MAÇI ÇIĞRINDAN ÇIKARDI
Duisburg şehrinin “Polize SV Duisburg”takımının tesislerinin kulüp salonunda  Duisburg Spor Müdürlüğü tarafından görevlendirilen Thorsten Trarara, Karl Shelke ve Gürcan Al’dan oluşan spor mahkemesi yaklaşık 5 saat süren duruşmalı ve savunmalı toplantıda tarafları ve maçın hakemi   Steffen Linneweber’in dinledi.
Türk ekibini yönetim kurulu üyesi Ferhat Ulutaş savunurken, yapılan savunmada çok kötü maç yöneten hakem Steffen Linneweber’in aleyhlerine ofsayttan gol, verilmeyen %100 penaltı, rakip takımın taraftarlarının kötü tezahüratı ile gerilen oyuncularının agresif tavır sergilediklerini kabul ederken, faulü yapana değil başkasına gösterilen kırmızı kartın ardından sahanın karıştığını ve hakemin kontrolü elinden kaçırdığını savundular. Bu olayların polisin sahaya gelmesine ve maçın tatil edilecek noktada olmadığını söyleyen Türk ekibi, Gelb-Weis Hamborn Başkanı Ralf Schumacher’in saha düzeni gibi bazı yanlışlıkları kabul etmesinin ardından hakem heyeti kendi aralarında istişarenin ardından kararları açıkladı.

MAÇIN TEKRARINA.
Duisburg Spor Müdürlüğü tarafından tayin edilen hakem heyeti tarafları ve hakem Steffen Linneweber’in savunmalarının ardından şu kararları açıkladı.
1. Saha olaylarının maçın tatil edilecek noktaya gelmediğinden tekrarına,
2. Hakeme yönelik agresif tavır sergileyen ve kırmızı kart gören Rheinland Hamborn’lu oyunculardan Erkut Taşkıran ve Hakan Öz’ün 3 Mart tarihine kadar müsabakalardan men edilmesine
3. Yine Rheinland Hamborn takımından Kudret Ay’ın 3 Şubat tarihine kadar müsabakalardan men edilmesine,
4. Rheinlan Hamborn takımına çeşitli gerekçeler ile 425 Euro ile cezalandırılmasına
5. Gelb Weis Hamborn takımına yine değişik saha olayları nedeni ile 585 Euro ile cezalandırılmasına karar verdi.
Her iki ekipte kararı kabul edilebilir bulurken, itiraz etmeyeceklerini ifade ettiler.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın