SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Hamburg Fenerbahçeliler Derneği (HHFB) tarafından üyelere ve dernek başkanlarına yönelik düzenlenen kahvaltılı toplantıda, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verildi. Hamburg Türk Toplumu (TGH) binasındaki programa Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel, SPD eski Avrupa Parlamentosu Milletvekili ve İşadamı Vural Öger, SPD Hamburg Eyalet Milletvekili Güngör Yılmaz, HHFB üyeleri ile çok sayıda dernek başkan ve temsilcisi katıldılar. Saygı duruşu ve istikalal marşının okunmasından sonra Kadınlar Kolu Başkanı Ayşe Öztürk yaptığı selamlama konuşmasında Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor gibi farklı takım temsilcilerinin de katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Bugün burada hep birlikte olmamız, sporun sosyal ve toplumsal birleştici bir unsur ve güç olduğunun en güzel göstergesidir. Biz STK’lar olarak herşeyden önce ülkemizi temsil ediyoruz. İşte bu yüzden hangi takım olursa olsun, birbirimizi desteklememiz lazım. Bu doğrultuda yol alır ve birlikte hareket edersek fanatizmin önüne geçmiş oluruz” dedi.

 

178 KONGRE ÜYESİ VAR
Dernek Başkanı Mustafa Çömlek ise Fenerbahçe sevdasını geniş kitlelere yaymak için çaba sarfettiklerini belirterek “Bizim konseptimiz diğer taraftar derneklerden farklıdır. Biz, kulübüyle iç içe yaşayan bir derneğiz. Fenerbahçe’yi olduğu kadar, ülkemizi de çok seviyoruz. Bunun için de kulübümüz, ülkemiz için yararlı olan eğitim gibi sosyal projeler yapıyor ve biz de destekliyoruz” dedi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ve yönetiminin göreve gelmesiyle,”YENİDEN” sloganı ile çıktıkları yolda desteklerini esirgemediklerine de dikkat çeken Çömlek “Biz 2001’de derneği kurduğumuzda hiç kongre üyemiz yoktu. Şu anda 42’si Hamburg’dan olmak üzere Almanya’dan 178 kongre üyemiz var. 15 tane de derneğimiz var. Taraftar kartımızın sayısı her gün artıyor” dedi.

 

SPORUN ÖZÜ VATANSEVERLİKTİR
Mustafa Çömlek, Soma maden faciası sonrası yaşamını yitiren 301 madenci için Hamburg’daki tüm derneklerin ortaklaşa yaptığı projede Soma’ya 40 bin euro yardım gönderildiğini belirterek, bu yardımı götüren ekibin başında olan Galatarasaylı Mehmet Geyik’e, isminin yazdığı Fenerbahçe forması hediye etti. Etkinlikte konuşan Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel ise salona geldiğinde çok büyük bir mutluluk hissettiğini belirterek “Ben takım tutumuyorum ama salona geldiğimde sarı-lacivert renklerin ötesinde farklı renkleri de gördüm. Birlik-beraberlik dikkatimi çekti. Buna çok sevindim. Sporun özü vatanseverliktir. Bunu taşımak, yaşamak ve bir arada olmak çok güzel. Toplumumuzun ortak sorunlarında da hepinizi bir arada görmek isterim” dedi. Konuşmasından sonra Başkan Çömlek, Yonca Sunel’e isminin yazdığı ve futbolcuların imzasını taşıyan Fenerbahçe forması hediye etti. Formasını üzerine giren Sunel de Fenerbahçe yönetimine teşekkür ederek ligde başarılar diledi. Tüm katılımcılar daha sonra birlikte kahvaltı yaparken, yeni kongre üyelerine de rozetleri takıldı. Etkinliğe Hannover ve Schleswig/Holstein eyaletlerinden de katılım oldu.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın