Station Point DOĞUŞ’u ağırladı

Kısa bir süre önce hizmete açılan Station Point bu kez ünlü sanatçı Doğuş’u ağırladı. Mekanda afiyetle yemek yiyen sanatçı Doğuş, sosyal medya hesabından ‘kahvaltı harikaydı’ notuyla birlikte Station Point’e teşekkür etti. Alkolsüz aile lokantasında her tür balığın yanı sıra enfes tatları bulmanız mümkün…

LÜTFİ US
LANGEN
– Hessen eyaletinin şirin kasabası Langen’de 3 farklı konseptin bir araya gelmesiyle oluşturulan Station Point bu kez ünlü sanatçı Doğuş’u ağırladı. Menajeri ile birlikte mekanda önce kahvaltı yapan ünlü sanatçı sosyal medya hesabından paylaştığı resimde işadamları Bilal Daş ve Tümer Kaplan’a teşekkür edip ‘kahvaltı harikaydı’ notu ekledi.  Konsepti oldukça beğenen ve Türklerin bu işletmenin sahibi olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden sanatçı Doğuş “Almanya’yı sık sık geliyorum. Artık yemek yiyeceğim mekan belli. Muhteşem bir tat. Hijyenik, güleryüzlü personel ve leziz tatlar. Mekan sahipleri Tümer Kaplan ve Bilal Daş’dı tebrik ediyorum” dedi.

AİLE ORTAMI

Türkiye’nin en önemli sanatçılarından birisi olan Doğuş’u mekanlarında ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Daş ve Tümer “Bizi tercih ettiği için kendisine teşekkür ediyoruz . Mekanımız bütün vatandaşlarımıza açık. Gelip görsünler ve farkımızı farketsinler” dediler.  Tümer Kaplan ve Bilal Daş “Langen’de Ana Tren İstasyonu (Hauptbahnhof)’ta olduğu için buluşma istasyonu olarak ismimizi Station Point olarak belirledik diyerek ” 3 tane farklı konseptimiz var.  Bir tanesi balık bir diğeri Thai ve Snack Bäckerei. Bunların hepsinde ortak özellik olarak bizim Türk insanımıza Müslümanlara sertifikalı helal ürünleri, alkolsüz ailece gelebilecekleri bir ortam hazırlamaya çalıştık. Biz burada özellikle bu konuda bizim kendi vatandaşlarımıza, hem bizim burada var olduğumuzun ispatını ve bu şekilde dükkanların yapılabileceğini göstermek, hem de vatandaşlarımızın burada rahat ortamda iyi bir atmosferde ailece tadını çıkartarak sabah kahvaltısını, öğlen ve akşam yemeğini burada geçirebileceği bir ortam hazırladık” dedi.

HERGÜN TAZE BALIK

Genel anlamda 3 farklı konsept herksin değişik damak tatlarına uygun mutfakları olduğuna dikkat çeken Kaplan,  “Geniş, her gün taze balıklarımız var. Balık çeşitlerimizde kendi insanımızın beğendiği levrek, çupra hamsi klasik bizim yenen balıklarımızın yanında makarna çeşitleri olan balıklarımız da mevcut. Bizim İtalya’dan gelen güzel aşçılarımız var. Onların güzel makarna çeşitli balık yemekleri var. Balık bölümümüzde ekmek arası balıklarımız var. Her gün taze balıklarımız gelir, ayrıca müşterilerimiz kiloyla balıkları alabilirler. İlk defa bir restoranda biz hem isterlerse kiloyla balık satın alabilirler, isterlerse ızgara yaptırabilirler” diyerek farklı bir mekan olduklarını dile getirdi.

GELİN FARKI FARK EDİN

İşadamı Daş, Snack Bäckerei klasik bir fırından ziyade Hamburger, Rindwurst, Currywurst, Köfte ekmek buna benzer snack türünün haricinde fırının yanında kafeterya şeklinde bir de bölüm yaptık. Özellikle Rindwurst’lar ve salamlar bizim burada Müslüman bir arkadaşın Alman mezbahasında helal kesim olarak hazırlatıyoruz. Yine bizim kendimize ait ürünler. Yaklaşık 2 hafta önce de balık bölümünü açtık. Balık bölümü de tam olarak faaliyette. Bäcekerei bölümünde biz Almanların klasik yiyeceklerinin yanında bizim Türk ürünlerini de sunuyoruz. Almaları da bunlara alıştırmak lazım. Bizim damak tadımızı, mutfağımızı onlara da tanıtmamız lazım. Su böreği, sigara böreği ve çeşitleri de var. Bunun yanında İtalyan fokoçaları (İtalyan köy ekmeği) de var. Bu sayede biraz farklılığımızı ortaya koyalım uluslar arası olduğumuzu gösterelim dedik” şeklinde konuştu.

Online Siparışlerinizi

www.liferando.de 

veya 

http://shop-seafood.stationpoint.de/langen/

linkinden yapabilirsiniz..