STEB’DE YENİ DÖNEM

STEB’de yeni dönem

Stuttgart’ta yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında Ferhan Arda Stuttgart Okul Aile Birliği (STEB) Başkanlığına getirildi.

 

 

MUSTAFA KARAMAN
STUTTGART- Kısa adı STEB (Stuttgarter Türkische Elternbeiräte e.V.) olan Stuttgart Okul Aile Birliği Stuttgart’ta düzenlenen olağanüstü genel kurul toplantısı ile yeni yönetimini belirledi. İlk olarak delege yoklaması yapıldı ve ardından da Divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Veli Birlikleri Dernekleri Federasyonu Württemberg Başkanı (VBDFW) Burhan Uzun oy birliği ile seçilmesinin ardından Divan yazmanları olarak eski Eğitim Ataşesi Ümit Kaptı ve Heilbronn Türk Okul Aile Başkanı aynı zamanda VBDFW yönetim kurulu üyesi olan Aydın Ayaz görev aldı. Öte yandan Yine, Federasyon yönetim üyesi olarak, Ludwigsburg Türk Okul Aile Birliği (LUTEV) Başkanı Güner Öztel de genel kurulda desteklerini sundu. STEB’in eski yönetimi son yılların dönem faaliyet raporlarını sunduktan ve mali raporun açıklanmasından sonra delegeler oy birliği ile STEB’in eski dönemi yönetim kurulunu akladı.

YENİ SİMALAR

Olağanüstü Genel Kurul toplantısında yeni yönetim kurulu seçilmek üzere genel kurul gündemi takip ederek seçime gitti. Delegelerin oylarını kullanması ile Stuttgart Türk Okul Aile Birliği’ne seçilen yeni yönetim şu isimlerden oluştu. Başkan Ferhan Arda, Başkan Yardımcısı Alev Uysal, Sayman Feyzi Önal, Sekreter (Yazman) Gamze Orgun, Basın ve Halkla İlişkiler Cihan Saygın, üyelikleri ise Parahat Nurmamedova ve Erken Deniz paylaştı. Denetleme kurulu üyeleri de Muradiye Akçay, Zahide Muğla, Barış Yıldırım ve Hayrettin Yoksulabakan’dan oluştu.

ÖNEMLİ HEDEFLER

Yönetim yeni dönemde Başkan seçilen Ferhan Arda, seçim sonunda bir konuşma yaptı.STEB Başkanı Arda yeni dönemde derneğin büyüme ve daha etkin faaliyetler gerçekleştirme hedefleri bulunduğunu açıkladığı konuşmasında şöyle dedi; “Öncelikle bir Türk Okul Aile Birliği velisi olarak çocuğumun Türkçe dersine gitmesini önemsiyorum. Tüm velilerimiz gibi, doğal olarak da Türk Kültürü dersinin, öğretmenlerimizin ve en önemlisi çocuklarımızın ve gençlerimizin olabilecek en fazla hizmet ve destekten faydalanmalarını istiyorum. İlerlemesi gereken çok şeye şahitlik ettim ve farkına vardım. Yapılabilecek çok şeyin olduğunu gördüm. Bunlar beni motive ediyor” dedi. Başkan Ferhan Arda, kendilerinin çocuklar için mevcut olan bilgisini, birikimini ve tecrübesini ortaya koyarak, üstüne zamanla daha fazla bilgi ve tecrübe yükleyerek, onlar için zamanlarını ve enerjilerini kullanmaya hazır ve istekli olduklarını vurguladı.

AÇIK TEŞEKKÜR

Görevlerini devreden eski yönetim üyelerine şimdiye kadar gösterdikleri çalışmalarındaki emeklerine teşekkürlerini sunan STEB Başkanı Ferhan Arda, “Birlik ve beraberlik içinde, arkadaşlarımızla çocuklarımıza ve ailelerimize, TOAB derneğimizin çatısı altında çok güzel, verimli ve kaliteli çalışmalar sunabilmeyi ümit ediyorum. Gelecekte çalışmalarımızla, erişebileceğimiz alanlarda, çocuklarımız hayatlarında kendilerine kattığı kazanımları, çevresiyle de paylaşabilme gücüne sahip olup gösterebilmesini temenni ediyorum. Bunların hepsi bizim elimizde. Bana ve bize güvenen, bizleri destekleyen tüm Türk Okul Aile Birliği velilerimize ve tabii ki Öğretmenlerimize ayriyeten teşekkür ederim. Yeni Yönetim Kurulu’nun derneğimize Stuttgart’a hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz” ifadelerini kullandı.