Steuerring Leonberg hizmetinizde

blank

Almanya’nın Leonberg kentinde Steuerring Danışmanlık Hizmetleri Ofis Yöneticisi olarak görev yapan Gamze Özdemir, bilgi eksiliğinden ötürü birçok kalemdeki vergi iadesinden vatandaşların faydalanmadığını ve bu nedenle her yıl yüksek miktarda paranın devlete kaldığını belirtti.

MUSTAFA KARAMAN
LEONBERG– Vergi beyannamelerini vergi danışmanlarına (Steuerberater) yaptırmayıp kendileri veya tanıdık kişilere dolduranlar birçok zorluklarla karşılaşıyorlar diyen genç ve başarılı Gamze Özdemir, yeni açtığı Max-Eyth-Straße 16 Leonberg adresinde Steuerring Danışmanlık Merkezi yöneticiliğini yürütüyor. Vergi konusunda uzman danışmanları tercih edilmesi gerektiğine dikkat çeken Özdemir, “Vergi iadesi almak hakkınız. Beyannamelerinizi doğru ve bilir kişiye teslim etmeniz gerekir. İşte biz de buna talibiz” diyerek çağrıda bulundu. Ciddi ve elit okullarında üst düzey eğitimi tamamladıktan sonra, Alman şirketinde çalışan Gamze Özdemir, edindiği tecrübeleri Türk müşterilerine de aktarmak ve onları vergi konularda bilgilendirmek amacıyla Steuerring Danışmanlık Merkezi bürosunda üst düzey bir servis sunmakta.

PROFESYONEL HİZMET
Yıllık vergi beyannamesini yani ‘Vergi Denkleştirme’ (Einkommensteuererklärung) konusunda da, profesyonel olarak doldurduklarını belirten Gamze Özdemir, her sene yeni düzenlemelere dikkat etmek gerektiğini vurguladı. Vatandaşlara süratle ve etkin hizmet etmek için oldukça donanımlı bir ekiple çalıştıklarını söyleyen Steuerring Leonberg Danışmanlık Merkezi Yöneticisi Özdemir “Bizimle yani Steuerring ile çalışanlar; hizmet ve kalite farkımızı anlayacaklardır. Amacımız bizi tercih eden tüm müşterilerimize en faydalı, en süratli hizmeti vermek ve onları memnun etmektir. Neticede bizim işimiz Vergidir. Bizimle çalışın vergi denkleştirmelerinde tasarruf edin. Bu konuda son derece hassas olarak, işimize gereken değeri ve itimadı vermekteyiz” dedi.

STEUERRİNG HİZMETLERİ
Leonberg ve çevresinde yaşayan Türklerin ‘Danışmanlık’ konusunda daha fazla bilgilendirilmeleri gerektiğini söyleyen Gamze Özdemir özet olarak şu hizmetleri verdiklerini belirtti.
• Vergi durumunuzun bireysel ve nitelikli analizi
• Gelir vergisi beyanınızın hazırlanması ve muhtemel vergi sonucunun tespit edilmesi
• Yasal yetkiler dahilinde yıl boyunca vergi danışma hizmetleri
• Vergi sınıfı seçimine yönelik danışma hizmeti
• Vergi daireleri kararları ve aile sandıklarının (Familienkasse) kararları ve diğer başkaca kararlarının kontrolü
• Çocuk parası haklarının kontrolü ve çocuk parası başvuruları
• Yaşlılık güvencesine yönelik vergi danışmanlığı (Riester ve Rürup emekliliği)
• Emekli aylıklarının, işyeri emekli aylıklarının vergilendirilmesine yönelik danışmanlık, (Yaşlılık Gelirleri Yasası)
• Sermaye varlığı gelirlerinde vergi danışmanlığı, örneğin muafiyet başvurusu ve denkleştirme vergisi için
• Zanaatkar hizmetleri, ev işleri benzeri hizmetler, bakım masrafları v.s. için vergi indirimi başvuruların yapılması.
• Gelir vergisi kartında vergiden muaf meblağ işlenmesi için başvuru • Hatalı vergi tahakkuk kararlarına ihtiraz işlemlerinin yürütülmesi
• Vergi mahkemeleri huzurunda davaların yürütülmesi

VERGİ DANIŞMANLIĞI
Diğer bir taraftan ise Steuerring Danışmanlık Hizmetleri Ofis Yöneticisi Gamze Özdemir, “Vergi beyanınız mı? Biz yapıyoruz!. Hem de şeffaf fiyatlarla” dedi. Basit çözüm ürettiklerini rahat ve hızlı yardım ettiklerini söyleyen Özdemir, “Kimlere danışmanlık hizmeti verebiliriz? Dernekler hukukuna göre sadece üyelere danışmanlık hizmeti verebiliriz. Gelir vergisi yardım derneği olarak, kimlere danışmanlık hizmeti verebileceğimizi tam olarak saptayan yasal bir danışmanlık yetkisine tabiyiz (Vergi Danışmanlığı Yasası madde 4 sayı 11). Şayet aşağıdaki guruplardan birisine dahilseniz sizi üye olarak kabul edebiliriz: Çalışan, Memur, Askerlik görevini sivil hizmetlerde yapanlar, Meslek eğitimi görenler, Devlet memuru olarak emekli olanlar, Emekliler ve Nafaka alıcısı” dedi. Sadece aşağıda belirtilen gelir türlerine sahip olanlara danışmanlık hizmeti vermekte yetkili olduklarını beyan eden Gamze Özdemir, “Serbest meslek olmayan çalışma artı normal emeklilik ve işletme emekliliği, yasal ile özel emeklilikler ve nafaka ödemeleri. Eğer bu durum söz konusu ise, o zaman size aşağıdaki konularda danışmanlık hizmeti verebiliriz: Kira ve icar gelirleri (örneğin bir dairenin kiraya verilmesi), sermaye varlıklarından elde edilen gelirler (örneğin faiz ve kar payı gelirleri), başkaca gelirler (örneğin kiraya verilmiş konut mülkiyetinin özel satış işleri), bu gelirlerin toplamının 13 bin Euro’yu ya da (gelir vergileri birlikte saptanmış çiftlerde) 26 bin Euro’yu geçmemesi gerekir. Genel olarak karlar ve katma değer vergisine tabi gelirler söz konusu olamaz” diyerek hizmetlerinden bahsetti.

STEUERRİNG LEONBERG
Yukarıdaki sıralanan özelliklere sahipseniz Steuerringe üye olarak herhangi bir ek maliyet olmadan sabit fiyat ile danışmanlık hizmetlerinden faydalanılabileceğini ifade eden Özdemir, 330 bin üyesi ile merkezi Darmstadt’a olan Der Lohn- und Einkommensteuer Hilfe-Ring Deutschland e. V. (Steuerring) olarak Almanya çapında 1.100 danışma merkezi ile hizmet verdiklerini söyledi. Leonberg’de de hizmetlerinden faydalanmak isteyenlere, anında cevap verdiklerini belirtti. Daha fazla konu ile ilgili bilgi almak isteyenlerin 07152 350 92 44 nolu telefondan veya da www.steuerring.de/oezdemir adlı internet sitesinden edinilinebilinir.

blank

Gamze Özdemir
Beratungsstellenleiterin Max-Eyth-Straße 16
71229 Leonberg
Tel.: 07152 3509244
Fax.: 07152 3509245
gamze.oezdemir@steuerring.de

Beratungszeiten/Danışma gün ve zamanları
Montag, Dienstag und Donnerstag:
10:00 – 13:00 Uhr und
14:00 – 17:00 Uhr
Freitag:
10:00 – 13:00 Uhr und
14:00 – 19:00 Uhr