Stuttgart AKM görev taksimi yaptı

Stuttgart Alevi Kültür Merkezi (SAKM) bu sene Ocak ayında gerçekleştirdiği 20. Olağan Genel Kurulun ardından yeni seçilen Yönetim Kurulu, Kurum ve Kurulları kendi aralarında yapmış oldukları ilk toplantıda görev dağılımı yaptı.

MUSTAFA KARAMAN
STUTTGART- Kısa adı SAKM olan ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’na bağlı olan Stuttgart Alevi Kültür Merkezi 20 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 20. Olağan Genel Kurulunda Fevzi Çelik hizmet bayrağını Süleyman Uğur’dan teslim almıştı. Daha sonra Fevzi Çelik başkanlığında toplanan Stuttgart Alevi Kültür Merkezi’nin yeni seçilen Yönetim Kurulu, Kurum ve Kurulları kendi aralarında yapmış oldukları ilk toplantıda görev dağılımı yaptılar.

EĞİTİME ÖNEM VERİLECEK
Yeni Başkan seçilen Fevzi Çelik, geçen dönem özverili, başarılı çalışmalarda bulunmalarından ve de üstün hizmetlerinden dolayı özellikle eski Başkan Süleyman Uğur’a, eski yönetim ile Kurum ve Kurullarda bulunan tüm canlara teşekkürlerini sundu. Çelik, “Yeni dönemde arkadaşlarım ve ben önümüzdeki iki yıl boyunca bu görevi büyük bir onur ve heyecanla yerine getirmeye çalışacağız” dedi. Aleviliğin Almanya kamuoyunda tanıtımına katkı sunmak hedeflerimiz arasındadır diyen Çelik, okulllarda hak olarak kazanılan Alevilik derslerinin yaygınlaştırmanın öncelikleri arasında yer aldığını belirterek, “Gelecekte gençlerimizin Cem Evlerimizde yönetici olmalarının önünü açmak maksadıyla gençlere yönelik eğitim çalışmalarına ağırlık vermek istiyoruz. Stuttgart Alevi Kültür Merkezi olarak toplumumuzun inançsal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap vermeye dün olduğu gibi bugün de devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Öte yandan Alevi inancının, felsefesinin, kültürünün ve hümanist dünya görüşünün yaşatılması, tanıtılması ve gelecek nesillere aktarımı konusunda çaba sarf edeceklerini de belirtti.

YENİ GÖREV DAĞILIMLARI
Görev dağlımı ise şu şekliyle belirledi.
Yönetim Kurulu: Başkan Fevzi Çelik, Başkan Yardımcısı Özge Göçer, Sayman Fadime Onay, Sayman Yardımcısı Musa Ertuğrul, Sekreter ve Dış İlişkiler Sorumlusu Deniz Kıral, Sekreter Yardımcısı Songül Düzgün, Dış ilişkiler Sorumlusu Yardımcısı Sevgi Yavuz, Faaliyet ve Gençlik Kolu Sorumlusu Fazilet Sakalıkaba, Faaliyet Sorumlusu Yardımcısı Fadime Ulutaş, Cemevi Sorumlusu Binali Çağlar, Halkla İlişkiler Sorumlusu Feriha Mavigöz ve Basın Yayın Sorumlusu Hakkı Şahin.
Denetleme Kurulu: Başkan Dursun Aksu, Başkan Yardımcısı Ali Dursun Hoş, Sekreter Erdal Çağlar, Üye Hayri Turhan ve Üye Dilek Kılınç.
Onur Kurulu: Başkan Süleyman Kıral, Başkan Yardımcısı Öner Önder, Sekreter Veli Kılınç, Üye Ali Rıza Mavigöz ve Üye Gülten Turhan.
Kadınlar Kolu: Başkan Fadime Ateş, Başkan Yardımcısı Nihayet Atamtürk, Sekreter Yasemin Torun, Üye Zeynep Onay, Üye Gülsen Çağla ve Üye Müşkünaz Çağlar.
Dedeler Kurumu: Post Dedesi Ahmet Demir Dede, Zülfikar Kılınç Dede, Dursun Aydemir Dede, Yılmaz Büyüktaş Dede ve Zülfü Büyüktaş Dede.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın