Stuttgart MÜSİAD buluşturdu

blank

MEHMET GÜZEL
STUTTGART – Başarılı çalışmalara imza atan MÜSİAD Stuttgart bu kez esnaf ve işadamlarını buluşturdu. Stuttgart Ticari Ataşesi Mehmet Ali Çolakoğlu, MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, MÜSİAD Stuttgart Başkanı Mehmet Ali Bulut ve MÜSİAD Yurtdışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe katılım yoğun oldu. MÜSİAD Stuttgart Başkanı Bulut açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek “Ticarette ahlaklı olmak şart. Bizim kriterlerimiz arasında ticaret ahlakı ilk sırada yer alıyor. Bu sanırım ticaretle uğraşan herkes için en önemli ilkedir. Güven ve dürüstlükle insanların başaramayacağı bir şey yoktur” dedi.

İLİŞKİLER GÜNLÜK POLİTİKALARA ALET EDİLMEMELİ
MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam ise, son dönemde Türkiye ile Almanya arasında yaşanan gerginliğe dikkat çekerek “Siyasetle ticaret birarada olmaz. Bu gerginlikten en fazla zarar gören her iki ülkedeki işadamlarıdır. Bu dostane ilişkiler asla günlük politikalara alet edilmemeli. Biz Avrupa’da kalıcıyız. Yatırımlarımızı, geleceğimizi buraya göre şekillendiriyoruz” dedi.

EN ÖNEMLİ PARTNER
Almanya’nın en önemli ticari partner olduğuna dikkat çeken Ticari Ataşe Çolakoğlu ise; işadamlarına “sizler başarılı oldukça bizler gurur duyuyoruz. Sizler iki ülke arasında en önemli köprüsünüz” dedi.

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR
Türkiye’den gelerek toplantıya katılan MÜSİAD Yurt Dışı Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İbrahim Uyar, böyle bir birlikteliği görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek “El ele gönül gönüle vererek üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Gerginlikler gelip geçicidir dostluklar ise kalıcıdır. Sizleri böyle birbirine kenetlenmiş olarak görmek bizleri mutlu ediyor” dedi.