Suyu Seven İmplantlar

 

blank

Uzm. Dr. Dt. Tolga Kodaz

Bu tabiri ilk defa duyuyor olabilirsiniz ama son teknoloji ürünü bu implant türü bize birçok kolaylıklar sağlıyor. Toplumda oldukça sık gözlenen Diabet (Şeker Hastalığı) olan hastalarımızda en büyük problem yara iyileşmesinde gecikme olduğu için implant tedavisinde de en büyük çekince implantın başarısı oluyor. Aynı zamanda sigara alışkanlığı olan hastalarımızda da sigaranın neden olduğu yara iyileşmesi gecikmesi implant tedavisinin başarısı konusunda soru işaretleri oluştururken suyu seven yani hidrofilik implantlarla bunlar artık sorun olmaktan çıkıyor. Ayrıca implant tedavisinin kısa sürede tamamlanmasını isteyen hastalarımız için de müthiş bir alternatif. Diş tedavilerinde implant uygulaması giderek yaygınlaşıyor ve bu alanda uygulanan “suyu seven” hidrofilik yüzeyli implantlar tedavideki başarıyı inanılmaz derecede artırıyor. Hidrofilik implantlardaki en büyük artı implant yüzeyinin implant vücuda yerleştirildiği andan itibaren iyileşmenin başlamasıdır. Hastalarımız, altı haftada kendi dişinden bile daha güçlü ve sağlam dişlere sahip olabiliyorlar. Standart titanyum implantlarda implant çeperinde oluşan asidik tabakanın vücut tarafından ortadan kaldırılmasından sonra iyileşme başlıyor ve bu da standart titanyum implantların iyileşme sürecinin çok daha uzun sürmesine neden oluyor.

BAŞARI ORANIMIZ 100 KAT FAZLA

Suyu seven implant olarak da bilinen hidrofilik implant teknolojisinde, implantın üretimi sırasında titanyumun havayla hiçbir şekilde temas etmiyor ve implant özel bir sıvı içerisinde paketleniyor. Bu yüzden implant uygulandığı anda vücut tarafından kemik içinde her zaman varmış gibi algılanıyor ve hızla iyileşiyor. Yapılan bilimsel araştırmalara göre standart implantının başarı oranını yüzde 98 olarak tespit edilmişken hidrofilik implantta bu oran on binde 9999 olarak hesaplanmıştır. Hidrofilik implantlar 100 kat daha fazla başarılı demek oluyor.

İYİLEŞME SÜRESİ KISALIYOR
Standart implantlarda iyileşme ve bekleme süresinin üç ay iken Hidrofilik implantta ise bu süre rutin olarak sadece altı hafta. Hastalarımız yeni dişlerine çok kısa sürede kavuşmuş oluyorlar. Ayrıca hidrofilik yüzey, kemikteki başlangıç stabilitesi yüksek olan implantlarda hemen aynı seansta üzerine kaplama diş takılarak dişin kullanıma girmesini de sağlıyor. ‘Hemen Yükleme’ uygulaması olarak adlandırılan bu yöntem sayesinde hastalarımız, tek seansta sağlam, güçlü ve yeni dişlerine kavuşmuş oluyorlar.

Diş hekimliği teknolojiyi en iyi kullanan bir bilim dalı ve ben de teknolojinin tüm imkanlarını hastalarım için kullanıyorum. Teknolojide öncü Osstem firmasına ait TCIII Ca hidrofilik implantları kliniğimde siz değerli hastlarım için rutin uyguluyorum.
Sağlıklı ve güzel gülüşünüzün bir ömür daim olması dileğiyle.

Dr. Tolga Kodaz Diş Kliniği
Mahall Ankara B Blok Daire:29
(Eskişehir Yolu) Ankara

WhatsApp Bilgi Hattı: +90 530 690 72 92

Uzm. Dr. Dt. Tolga Kodaz (DMD,BDS)
Ağız, Diş ve Çene Cerrahı, Diş Hekimi