Tarka-Cup’ta futbola doydular

 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen TARKA-CUP  2019 ‘Sende gel, bu anlamlı spor etkinliğinin ve dayanışmanın bir parçası ol’ sloganıyla bu yıl 19’su Markgröningen’de spor dünyasının ünlü simalarının katılımıyla düzenlendi.

 

Mustafa Karaman MARKGRÖNİNGEN
2001 yılından beri Organizatör Sami Tombul tarafından Stuttgart bölgesinde uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı düzenlenen Tarka-Cup’ın bu yıl 19.’sı gerçekleştirildi. Stuttgart Başkonsolusu Erkan Öner başta olmak üzere Ludwigsburg Büyükşehir Belediyesinin, DİTİB Markgröningen, Stuttgart Bayburt Derneği, Onuk Sportmanagement ve STK destek verdiği bu futbol etkinliği Markgröningen Schul- Sportzentrum’da bulunan 2 ayrı spor salonlarında seyircileri ve gönül vermiş spor severleri yine dop dolu zengin bir program ile 2 gün boyunca 56 futbol takımlarının mücadeleleri ile düzenlendi.

SOSYAL SORUMLULUK
Düzenlendiği 2001 yılından beri heryıl çeşitli sosyal sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarka-Cup, bu yıl mutfak gelirini DİTİB Markgöringen camii inşaati projesine ve turnuva girişleri, aksiyonlar Bayburt Derneği Stuttgart’ın Türkiye’de sakat ve özürlü ihtiyaç sahibi insanlara yardım ederek sorumluluğunu yerine getirmiş oldu.

ZENGİN PROGRAM
Tarka-Cup’ı iki gün boyunca izlemeye gelecek olan misafirleri, futbol haricinde yine Tanz-Show grubu, Esslingen Kid Dance grubu, BEM Halk oyunları topluluğu, Markgröningen Okul Aile Birliği derneğinin çocuk mehter takımı ile ünlüler, işadamları ve STK başkanlar penaltı atışlarıyla ile dopdolu ve renkli bir program oldu. Hami Mandıralı, Hasan Kabze, Ali Güneş, Ekrem Onuk, Hüseyin Çalhanoğlu, Tahsin Engin, Fırat Arslan, Gökhan Arslan, Özlem Şahin, Bilgin Defterli, Organizatör Seniz İşsever Ulusoy ve 1905 GS Kültür Sanat ve Spor Derneği Başkan Yard. Av. Edip Önder katılarak turnuvada ünlüler geçidi oldu.

TKSZ LUDWİGSBURG
2 gün boyunca bu futbol etkinliğine aralarında sığınmacılar takımları, Afrika, Alman, Yunan, Hırvat, Arnavut, Bosnal, Arap, İtalyan ve birçok Türk takımlarından oluşan U30 altı ve Ü30 takımlarıyla spor dernekleri ve şirket takımları Stuttgart, Herrenberg, Göppingen, Renningen, Esslingen, Murrhardt, Augsburg, Mannheim’dan gelerek toplam 56 takım katılırken ilk günde 24 takımın mücadele ettiği gençler turnuvasında (U30) şampiyon finalde FC Barcelona Esslingen takımını yenen TKSZ Ludwigsburg oldu. 3. Samba Stuttgart olurken 4. Mehmet Paşam takımı oldu. Bu turnuvanin en centilmen takımı ise Schäferrolls Renningen seçildi.

 

YAZGÜLÜ ŞAMPİYON
İkinci günde ise 32 takımın katıldığı (Ü30) turnuvasını finalini Bundesliga ve FIFA kokartlı Alman hakem Knut Kircher çaldı. Futbol adına herşeyin sergilendiği bu final maçında son saniyelerde attıklari golle şöhretler takımını 4-3 yenen Yazgülü Stuttgart Tarka Cup’ta 2014 yıldan sonra 2. kez şampiyon oldular. Stuttgart Başkonsolusu Erkan Öner ise şöhretler takımına, Markgröningen Belediye Başkanı Rudolf Kürner de şampiyona kuplarını verdiler. Turnuvanın gezici ve en büyük kupası olan Wanderpokal’i de Organizatör Sami Tombul taktim etti. Turnuvanın  3.’sü TKSZ Ludwigsburg ve 4.’sü de Junited Autoglas takımı oldu. Turnuvda en centilmen takım ise Gülspor Stuttgart seçildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın