TARKA-CUP’tan muhteşem şölen

Tarka-Cup Spor Etkinlikler Organizatörü Sami Tombul tarafından 2001 yılından beri Stuttgart bölgesinde düzenlenen ve herkes tarafından benimsenen ve marka haline gelmiş olan uyum, destek, spor ve kaynaşma amaçlı futbol etkinliği TARKACUP iki gün boyunca spor severlere yine dop dolu zengin bir program ile gerçekleştirildi.

Mustafa Karaman
LUDWIGSBURG – T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu ve Ludwigsburg Büyükşehir Belediyesi altında ve DİTİB Kornwestheim, ELELE Derneği, Onuk Sportmanagement ile birçok STK’lerin destek verdiği futbol etkinliği TARKACUP iki gün boyunca 3 ve 4 Şubat 2018 tarihlerinde Ludwigsburg Römerhügel Spor Salonlarında gerçekleştirildi. T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı başta olmak üzere Ludwigsburg Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Konrad Seigfried, STK dernek başkan ve yöneticileri, iş adamları ile Türkiye’den misafir olarak gelen efsane futbolcu Hami Mandıralı ve 2 binin üzerinde çok sayıda spor severler katıldılar. Etkinlik boyunca gönüllü 50 kişi görev alarak organizasyonun mükemmel geçmesini sağladılar.

TARKACUP YİNE YARDIM ETTİ
Düzenlendiği 2001 yılından beri her yıl çeşitli sosyal sorumluluk projelerine maddi destek veren Tarka-Cup, bu yıl mutfak gelirini DİTİB Kornwestheim Ayasofya Camii inşaatı projesine ve turnuva girişleri, aksiyonlar Ludwigsburg’da bulunan ELELE adlı engelli ve özürlü çocukları destekleyen derneklere yardım ederek sorumluluğunu yerine getirmiş oldu. Her zaman yardıma muhtaçlara el atan Tarka-Cup Spor Etkinlikler Organizatörü Sami Tombul, bu yıl da güzel bir projeye yardım ettikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

TARKA-CUP’DAN ZENGİN PROGRAM
Tarka-Cup’ı iki gün boyunca izlemeye gelen seyircilere futbol haricinde ünlü dans ve folklor grubu olan BEM Stuttgart Halk oyunları topluluğu, Kingdom Revelation dans ve show grubu, çocukların sevgilisi Palyaço Jackie Murat, Moska Pe şarkılarıyla, Tiger Akademie Kick-Box Show, Cheerleader ve ünlüler ile STK’ların Başkan ve yöneticilerin penaltı atışlarıyla ile dopdolu ve renkli bir program yaşandı.

HAMİ’YE SEVGİ SELİ
Milli Takımın ve Trabzonspor’un eski efsane futbolcusu Hami Mandıralı TARKA-CUP’a katılarak şöhretler takımında mücadele etti. Salonu dolduran taraftarlar ise Hami Mandıralı’ya sevgi gösterilerinde bulundular. Onuk Spor ajansından Ekrem Onuk organize ettiği eski şöhretler takımında mücadele veren Hami Mandıralı kendine has sert ve uzaktan attığı gollerle 11 golle turnuvanın gol kralı da oldu. Hami Mandıralıya kupasını ise TV program yapımcısı Adil Palta verdi.

56 TAKIM MÜCADELE ETTİ
İki gün boyunca bu futbol etkinliğine toplam 56 takım katılarak kıyasıya mücadele ettiler. TARKA-CUP Baden-Württemberg eyaletinde yaşayan Türküyle, Almanla, Almanıyla, İtalyanıyla, Yunanıyla, Afrikalısıyla, Hırvatıyla, Arabıyla, Bosnalısı, Arnavutuyla çok uluslu bir aile spor festivali haline geldi ve böylelikle de Ludwigsburg’a kültür zenginliği katmış oldu. Turnuvaya U30 altı ve Ü30 takımlarıyla spor dernekleri ve şirket takımları Stuttgart, Herrenberg, Göppingen, Renningen, Esslingen, Murrhardt, Münih’ten, Frankfurt’tan, Mannheim’dan gelerek katıldılar. Öte yandan  Esslingen hakemler grubundan hakemler başarılı bir şekilde turnuvayı yönettikleri gözlendi.

KUPALAR VERİLDİ

Turnuvanın ilk günü olan Cumartesi gününde U30 Turnuva şampiyonu TSC Kornwestheim oldu. Finalde Huqqa Stuttgart ekibini 3-2 yenen TSC Kornwestheim takımı olurken, 3. ise DİTİB Markgröningen oldu. En iyi oyuncu Huqqa takımında Afran olurken, en iyi kaleci ve en centilmen ekip ödülleri DİTİB Markgöninhgen ekibine gitti. Gol Kralı ise 10 golle şampiyon takımdan Nissa oldu. Öte yandan son günde yapılan Ü30 Turnuvasında ise şampiyonu Daimler Türktreff oldu.Gecenin finali 2:2 berabere kalan FC Freunde Stgt. ile Daimler Türktreff penaltılarla 4:3 yenerek turnuvanın galibi oldu. Daimler Türktreff ekibinin kalecisi Kemal Eroğlu ise kurtarışları ile turnuvanın en iyi kalecisi oldu. Daimler Türktreff futbolcuları kupasını Ludwigsburg 1. Belediye Başkanı Konrad Seigfried’in elinden aldılar. Turnuvada 2. gelen  FC Freunde Stgt. takımının kupasını T.C. Stuttgart Başkonsolosu Ahmet Akıntı verdi. 3. olan Uganda Cranes Münih takımına kupasını Hami Mandıralı verdi. 4.olan eski şöhretler takımına kupasını Daimler Türk Treff Onursal Başkanı Nejdet Niflioğlu verdi.  Tarka-Cup 2018’in en centilmen takımı ise Bayburtspor Stuttgart oldu. Bayburtspor Stuttgart’ın kupasını eski BKSD Başkanı Hikmet Özen verirken en iyi oyuncu seçilen Uganda takımından Ogutti Henrya da kupasını Muhiuttin Soylu’dan aldı.