TDU-PFALZ BAŞKANINI ARIYOR

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Almanya’nın en önemli metropol bölgelerinden birisi olan Rhein-Neckar ve Rheinland-Pfalz’ı içine alan bölgede faaliyet gösteren Türk-Alman İşverenler Derneği (TDU-Pfalz e.V.), genel kurul toplantısını yaptı. Ludwigshafen Europa Otel’inde gerçekleşen genel kurul toplantısında eski yönetimin aklanmasının ardından aday çıkmayınca seçim ertelendi. Divan Kurulu Başkanı Binat Doğan, yeni yönetim kurulunun belirlenmesi için olağan kongrenin 18 Aralık 2016 Pazar günü tekrar toplanmasına karar verildiğini açıkladı.

BAŞKAN KİM OLACAK?

2010 yılından beri 3 dönemdir başkanlık görevini devam ettiren Ender Önder, 4. Dönem aday olmadığını açıklamasının ardından kulislerde kimin başkan olacağı tartışılıyor. Genel Kurul toplantısına kadar bir dönem daha başkanlığı devam ettireceği tahmin edilen Ender Önder’in aday olmadığını resmen açıklaması, genel kurulda soğuk duş etkisi yaptı. Bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla büyük takdir gören Ender Önder’in bir dönem daha başkan olarak devam etmesi ve yönetimden birisini yerine yetiştirmesinin doğru olacağı genel kurul kulislerinde konuşuldu. Halen başkanın kimin olacağı merak konusu olmaya devam ederken, 18 Aralık 2016 Pazar gününe kadar Divan Kurulu tarafından yapılacak görüşmelerden sonra olay netlik kazanacak.

ENDER ÖNDER FARKI

Derneğin kurucu Başkanı olan Önder, 6 seneden beri başkanlığını yürüttüğü derneğin kurumsallaşması yönünde birçok önemli adım atmış, derneğin ve Türk işverenlerin adını hem Rhein-Neckar bölgesinde ve Almanya’nın birçok yerinde duyulmasına sebep olmuştu. Ender Önder ve ekibinin döneminde dernek olarak yapmış olduğu faaliyetleri ve projeleri ile önemli çalışmalara imza atmıştı.