Teknolojinin son yeniliği: Dikişsiz İmplant Tedavisi

Uzm. Dr. Dt. Tolga Kodaz (DMD,BDS)
Ağız, Diş ve Çene Cerrahı, Diş Hekimi

Teknolojinin son yeniliği: Dikişsiz İmplant Tedavisi

Teknolojinin gelişmesi ile artık implant tedavisinde bir çığır açıldı. Önceden uzun ve yorucu bir süreç olan implant tedavisi teknolojinin getirdiklerinin kullanılması ile boyut değiştirmiş durumda. Önceden dişeti kesilerek ve dikiş atılarak uygulanan implant tedavisi yerini dişeti kesilmeden ve dikiş atılmadan implant yapılmasına flepsiz implant cerrahisine bıraktı. Bu işlemde yumuşak dokular zarar görmeden implant cerrahisi gerçekleştirildiği için iyileşme daha hızlı ve daha konforlu olmaktadır.

10 dakikada implant
Dişetinde büyük bir kesi olmadığı için kanama çok az oluyor, bu nedenle kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalar için ideal. Uygulama süresi kısadır. 10 dakika içinde implant yerleştirilebilir. Sonrasında dikiş atılmasına gerek yoktur. Ödeme bağlı olarak ortaya çıkan şişlik durumu hemen hemen hiç gözlenmez. Operasyon esnasında ve sonrasında ağrı olmaz. Enfeksiyon oluşma riski azalır.

21 günde doğal dişlere kavuşturuyoruz
Kliniğimde sıklıkla uyguladığım bu işlemin aşamaları şu şekilde olmaktadır. Öncelikle sizden 3 boyutlu görüntüler alınıyor ve bilgisayarda sanal ortamda impantlarınızın açılarını, boylarını ve konumlarını ayarlıyoruz. İmplantların üzerine gelecek dişleri de sanal ortamda beraber planlanlıyoruz. Bu planlamanın en büyük güzelliklerinden biri üzerine gelecek diş ile implantın açısı ve konumu daha önceden planlandığı için ortaya çıkan tasarım hem estetik, hem de fonksiyonel olmaktadır. Zaman kısıtlaması olan kişiler için hem acısız ve ağrısız hem de çok hızlı sonuçlanan bir tedavi yöntemidir. Sadece 21 günde implantlarınıza ve doğal dişlerinize kavuşmanız mümkün.

Yüksek teknoloji
Dikişsiz implant tedavisinde yüksek teknoloji Alman yada İsviçre malı implantlar kullanılmakta olup bu implantların esas özelliği bioresorbable apatit nano yüzey ile birleştirilmiş super hidrofilik özellikte, kumlanmış ve asitle mikro pürüzlendirilmiş bir yüzeye sahip olmalarıdır. Neticede yüksek teknoloji implantların kullanımı ile hem zamandan hem de olabilecek bütün risklerden %100 uzaklaşmış oluyoruz.

Dikişsiz İmplant
İmplant üzerine uygulanan cam seramik yada zirkonyum uygulamaları ile ultra doğal ve estetik bir diş yapısı uygulaması implantın uzun ömürlü olmasını desteklemektedir. Hastalarımın en çok sorduğu soru implant üzerine uygulanan dişlerin estetik olup olmayacağıdır. Dikişsiz implant tedavisindeki planlamayı dişlerin boyut renk ve şekillerine hastalarımla birlikte karar verdiğim için hiçbir şeyi şansa bırakmıyorum.

Mükemmel doğallık ve estetik
Rehberli implant tedavisi ile artık implant tedavisi korkulu bir rüya olmaktan çıkıp son derece kolay, basit ve güvenilir bir tedavi olmuştur. Rehberli implant tedavisi ile hatsamız ile beraber planlayıp çok kısa bir sure içerisinde tamamladığımız zirkonyum dişleri ile mükemmel bir doğallık ve estetik oluşturduğumuz bir hastamın implant yerleşim fotoğraflarını ve son halini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Güzel gülüşünüzün bir ömür boyu daim olması dileklerimle.

Dr. Tolga Kodaz Diş Kliniği
Mahall Ankara B Blok Daire:29
(Eskişehir Yolu) Ankara

WhatsApp Bilgi Hattı: +90 530 690 72 92

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın