TERÖRE DAHA KARŞI ÇOK MÜCADELE

Muzaffer Çetin-KARLSRUHE Ankara Kızılay’da akşam saatlerinde sivil vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bir alanda gerçekleşen acımasız ve hain saldırıyı lanetliyoruz. ifadesini kullanan Almanya Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, yayınladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Devletimize, milletimize yönelik gerçekleştirilen menfur terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Millet olarak birlik, beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bu süreçte toplumsal sorumluluklarımızın gereğini yerine getirecek her türlü adıma hazır olduğumuzu, vatandaş ve soydaşlarımıza, gözbebeğimiz çocuk ve gençlerimize hizmet etmek, ‘Devletimizi Güçlü, Milletimizi Payidar’ kılmak için yılmadan ve yorulmadan, aşkla ve muhabbetle daha çok çalışacağımızı bir kez daha bildirir. Hain saldırı sonucu şehit olan vatan evlatlarımıza rahmet, yaralananlara da acil şifalar ve ailelerine sabırlar dileriz.
VATANDAŞLARIMIZDAN TAM BİR İŞBİRLİĞİ VE YARDIMLAŞMA BEKLİYORUZ:
Terörün millet ve devlet olarak istikametimizi, birliğimizi bozmasına müsaade etmeyeceğiz. Ülkemiz kaynaklarını tüketen, ülkemizin ve milletimizin ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel gelişimini ipotek altına alan, bu sorunu, tarihsel, siyasal ve sosyal boyutları ile ele alarak çözebilecek güç, kuvvet ve kudret ila ferasete sahibiz. Vatandaşlarımız devletine güvenip, tam bir işbirliği ve yardımlaşmayı eksik etmesinler. Günümüzde görüyoruzki terör örgütleri, yabancı istihbarat örgütlerinin kirli işlerini ihale alıyor. Terör örgütlerine silah ve para, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ise taziyelerini gönderenlerin ikiyüzlülüğü son bulmalıdır. Ama herkes bilsin ki; Türk Milletinin toprak, vatan, bağımsızlık ve ihanet söz konusu olduğunda neler yapabileceği tarihin tozlu sayfalarında tüm endamıyla zikrolunmuştur.

T.C. DEVLETİ OYNANAN OYUNUN FARKINDADIR:
Ve yine herkes bilsin ki; oynanan oyunun her yönüyle farkındayız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti yapılan ihanetleri her boyutu ile masaya yatırmış ve her ihtimali ziyadesiyle sağaltıma tabi tutmuştur. İleriki zamanlarda herkes hainlerin yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını apaçık görecektir. Sınırlarımızı tehdit etmeye çalışanlar, bizi dar bir alana hapsetmeye gayret edenler bilmelidirler ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiçbir devletin kolay kolay başedemeyeceği bu sancıları, ihanetleri, kan ve gözyaşlarını, uluslararası terör kumpaslarını aşacak güce ve kudrete sahiptir. Tekrar defaten ve hep bir ağızdan bildiririz ki, Biz buradayız, bu topraklardayız ve ebediyyen burada kalacağız dedi.