THY Bremen’den Türk-Alman film gecesi

blank

Gülsüm Tan-Hasan AkdoğanBREMEN- Türk Hava Yolları’nın (THY) sponsoru olduğu 2016 yılının iddialı filmlerinden “Batman v Superman: Dawn Of Justice” filmi, THY Bremen Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk-Alman film gecesinde izlenildi. Şehir merkezindeki CinemaxX sinemasında düzenlenen geceye Türkiye’nin Bremen Fahri Konsolosu Yasemin Vierkötter ile birlikte işadamı, akademisyen, siyasetçi, tıpadamı, ve sivil toplum kuruluşlarından yaklaşık 300 Türk ve Alman davetli katıldı. Konuklarını tek tek karşılayan THY Bremen Müdürü Tekin Ekinci, onlarla gecenin anısına filmin reklam panosu önünde resim çektirdi. Burada ağırlanan konuklar film salonuna geçti.

-Destek ve güvene teşekkür
Film başlamadan önce selamlama konuşması yapan müdür Ekinci, Türk Hava Yolları olarak dört yıldır hızmet verdikleri Bremen’de, geçtiğimiz 27 Mart’tan ibaren haftalık uçuşlarını 10’dan 14’e çıkardıklarını ve dünya üzerindeki uçuş noktaları 290 olduğunu belirterek, “Böylece Bremen’den İstanbul’a her gün iki kere uçuş yapmaktayız. Başarı hikayemizde sizlerinde katkısı var. Verdiğiniz destek ve güven için teşekkür ediyoruz.” dedi. THY Bremen pazarlama şefi Engin Dindar’ın da yaptığı selamlama konuşması ardından başlayan film, çizgi film kahramanları Batman ve Supermann sevenlerine yüksek heyecanlı anlar yaşattı.

-Film sahnesinde THY tanıtılıyor
En son teknoloji yardımıyla bol aksiyonlu filmin bir sahnesinde THY uçağı ve Wonder Woman karakterini canlandıran Gal Gadot uçağında bagajını yerleştirilirken görülmesi büyük dikkat çekti. 25 Mart 2016 tarihinde vizyona giren Batman v Superman: Dawn of Justice (Batman Superman’e Karşı; Adaletin Şafağı) filmin yönetmeni, önemli filmlere imza atan Zack Snyder. Oyuncu kadrosunda ise, Ben Affleck (Batman) Henry Cavill (Superman) Amy Adams (Louis Lane) Jesse Eisenberg (Lex Luthor) Gal (Gadot Wonder Woman) gibi ünlü isimler yer alıyor.