THY Frankfurt’tan DTGB’ye iş ziyareti

Milli hava yolumuz Türk Hava Yolları Almanya Müdürlüğü’nden Merkezi Rüsselsheim’da bulunan ve Rhein-Main bölgesinde faaliyetlerini sürdüren DTGB Türk Alman İş Adamları Derneğine gerçekleştirilen iş ziyaretinde DTGB üyesi iş adamlarına avantaj sağlayacak uçuş konsepti üzerinde önemli kararlar alındı.

Hüsamettin Özkan
RÜSSELSHEIM – Rhein-Main bölgesindeki Türk iş verenlerine hizmet sunmak için 2001’de Rüsselsheim’da kurulan ve bugüne kadar bu alanda pek çok faydalı faaliyetlere imza atan DTGB (Deutsch- Türkischer Gewerbebund Rhein-Main e.V.), üyelerini memnun edecek yeni bir konsept üzerinde THY ile ortak çalışıyor. Bu kapsamda daha önce DTGB Başkanı Turgut Sezgin ve Başkan Yardımcısı Talip Şahin beraberindeki bir heyet ile THY Almanya Müdürü Serkan Binyar’ı ziyaret etmişlerdi. Hem iade-i ziyaret hem de konsept üzerinde çalışmak için THY Frankfurt satış şefi Levent Güven ve satış yöneticisi Fatih Sarı DTGB başkanı Turgut Sezgin’i ziyaret etti. Karşılıklı iyi dilek ve temennilerden sonra DTGB üyelerinin avantajlı bir uçuş yapacakları bir konsept üzerinde ön anlaşmaya varıldı.

DTGB üyelerimize THY ile uçuş avantajı sunuyoruz
Başkan Sezgin ziyaret ile yaptığı açıklamada, “Milli Hava Yolumuz THY’nin özellikle Türkiye’deki büyük deprem sürecinde çok başarılı çalışmalarına herkes gibi biz de şahit olduk. Bu zor süreci ekibiyle beraber başarılı bir şekilde yöneten THY Almanya Müdürü Serkan Binyar beye teşekkürlerimizi ifade etmiştik. Şimdi THY ile ortak bir çalışma yapıyoruz. İmzaları attıktan sonra ayrıntılı açıklama yapacağız. Sadece şu kadarını belirtmek isterim ki, bizler ve üyelerimiz özellikle Türkiye seyahatlerimizde mutlaka milli hava yolumuz Türk Hava Yollarını tercih ediyoruz. Bu yoğun uçuşlarımız bundan sonra da artarak devam edecek. THY Almanya Müdürlüğü ile bir konsept üzerinde ön anlaşmaya vardık. Bundan sonra üyelerimiz daha avantajlı şekilde THY ile uçma imkanına sahip olacaklar. Ayrıntıları daha sonra açıklayacağız. Ziyaretleri için Levent beye ve Fatih beye teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.