THY FRANKFURT’TAN İFTAR

İbrahim FerahFRANKFURT-Marriott Hotel’de düzenlenen iftar programına, T. C. Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik, THY Orta ve Güney Avrupa Müdürü Tarık Parlak, THY Frankfurt Müdürü Mehmet Akalın,THY iş ortakları, STK temsilcileri ve Seyahat acentaları işletmecileri katıldılar. Programda, Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik ve THY Frankfurt Müdürü Mehmet Akalın birer konuşma yaptılar.

Düzenlemiş olduğu iftar programı için Türk Hava Yolları’na teşekkür eden Başkonsolos Mustafa Çelik, “Bu güzel ve bereketli ayda, birlikte olmak, buradaki Türk toplumu adına bizi mutlu ediyor. Gittiğimiz yerlerde THY’den yabancı diplomatların övgüyle bahsettiklerini görüyoruz. THY bizim gurur kaynapımız” dedi.

HIZLI BÜYÜMEYE DEVAM
Konuşmasına programa katılan davetlilere teşekkür ederek başlayan THY Frankfurt Müdürü Mehmet Akalın, “Yaklaşık bir sene evvel göreve geldiğimizden beri THY’nin hızlı büyümesi devam etti. Ülkemizde va dünyada gündem değişiklikleri oldu. Bunlardan en önemlileri, avrupayı etkileyen mülteci akını ve ülkemizde yaşanan hadiseler oldu. Dua ediyor ve inanıyoruz ki yaşanan olumsuzluklar bitecek ve sonu selamet olacaktır” şeklinde konuştu.

AVRUPA’NIN EN İYİ HAVAYOLU
Türk Hava Yolları’nın üst üste beş kez avrupanın en iyi havayolu seçildiğini belirten Akalın, “En iyi olmayı devam ettireceğiz. Bunun için de yogun bir şekilde çalışıyoruz. Hali hazırda 329’dan fazla sahip olduğumuz uçakla, 116 ülkeye sefer düzenliyor ve 292 şehre uçuyoruz. 2015 senesinde 15 yeni şehri uçus ağımıza ekledik ve 61 milyonun üzerinde yolcu taşıdık. İnşallah İstanbul’a yapılacak olan yeni Havaalanı’nın faaliyete geçmesiyle yeni adımlar atarak yolcularımıza daha iyi hizmet etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

FRANKFURT’TAN HAFTADA 48 SEFER
Bu yaz sezonunda, Frankfurt’tan Türkiye’ye haftada 48 sefer düzenlediklerini söyleyen Akalın, “Yolcularımızın gidecekleri yere daha hızlı varmaları için, çok çeşitli saatlerde seferlerler düzenliyoruz. Ekim sonuna kadar aile indirimi kampanyamız devam ediyor ve yolcularımız çok cazip fiyatlarla uçma imkanına sahipler” dedi.