THY İFTARDA BULUŞTURDU

blank

 

 

Hüsamettin Özkan

FRANKFRUT – Türk Hava Yolları Frankfurt Ofisi geleneksek iftar verme geleneğini sürdürmeye devam etti. Frankfurt’ta yakınlarındaki Gravenbruch semti Kempinski otelde verdiği geleneksek iftar yemeği THY’nin 86. kuruluş yıldönümüne tevafuk etmesi ayrıca dikkatleri çekti. THY temsilcisi Türk seyahat acentelerinin, Frankfurt ve çevresindeki sivil toplum örgütlerinin ve iş adamlarımızın katıldığı iftar yemeğine Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, THY Orta Avrupa Başkan Yardımcısı Veysel Serdar, Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Tansu Günendi, Eğitim Ataşesi Bora Başaran ve Sunexpress Hava yolu şirketi Almanya Genel Müdür Yardımcısı Alper Özen katıldı.  İftar programının açılış konuşmasını yapan Türk Hava Yolları Frankfurt Müdürü Ensar Karabulut, davetlileri selamlayarak Türk Hava Yollarının Almanya piyasasında 4.5 milyon yolcuya ulaştığını 13 Bölgeden Türkiye’ye uçtuğunu söyledi. Türk turizminin gelişmesi için Almanya’nın dört büyük havalimanından Antalya’ya seferler başlatacağını belirtti.

 

blank

TÜRK HAVA YOLLARI 86 YAŞINDA
THY Orta Avrupa Başkan Yardımcısı Veysel Serdar, iftar programında yaptığı konuşmada, Ramazan’ın manevi ikliminin yanı sıra sosyal anlamda da önemli bir ay olduğunu söyledi. Serdar, THY’nin 1933 yılında 5 uçak 24 personel ve 26 koltukla başladığı havacılık serüveninde 86 yıl sonra Türkiye’nin en değerli markası ve dünyanın en çok ülkesine uçan hava yolu şirketi olduğunu söyledi. THY Orta Avrupa Başkan Yardımcısı Veysel Serdar, “Türk Hava Yolları kuruluşunun 86. yılında 335 uçaklı bir filosu, dünyanın 125 ülkesine ve 312 ayrı noktaya uçan ve 50 binden fazla çalışanı olan Türkiye’nin en önemli marka değeri olar bir kuruluş haline geldi. 2018 yılında yolcu sayısını 5.5 milyon arttırarak yıllık yolcu taşıma sayısını 75 milyona taşımıştır. Yeni havaalanı ve yeni destinasyonlarla büyümeye 2019 yılında da devam edecek” dedi. Türk Hava Yollarının başarısının arkasında Türk insanın olduğunu belirten Serdar, THY’ye destek veren Türk seyahat acentelerine teşekkür etti.

 

blank

“İFTAR SOFRALARI FARKLI İNSANLARI BİR SOFRA ETRAFINDA TOPLUYOR”
Türk Hava Yollarının iftar yemeğine katılan Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı Ramazan ayının ehemmiyetine değindi. Ramazanın olumlu atmosferi, dostluk dayanışma, konukseverlik ve komşuluk gibi değerleri de günlük hayatımızda daha yoğun hissetmemize vesile olduğunu söyledi. Başkonsolos Karartı, “İftar sofralarının sosyal statüsü, ekonomik imkanları, hatta dini inancı, milliyeti, etnik kökeni birbirinden farklı insanların buluşturma gibi özelliği var. Bu bakımdan, Ramazan aynı zamanda toplumsal barışa ve huzura katkı sağlayan bir mahiyet taşıyor” dedi. Türk Hava Yollarının 86. kuruluş yıldönümünü kutlayan Başkonsolos Burak Karartı, “THY’nin yükseliş grafiği ve dünya çapında elde ettiği başarılar bizleri ziyadesiyle gururlandırdı. Başarılarının devamını diliyoruz” diyerek iftar etkinliğinin organize eden THY yetkililerine teşekkür etti. İftar yemeğinden sonra, davetliler arasında yapılan çekilişle iki adet Business class THY uçak bileti, büyük boy THY uçak maketi ve seyahat valizi sahiplerini buldu. Hediye çekilişi heyecan ve renkli görüntülere sahne oldu.