Trend renk TURUNCU

Sevgili okurlarım, sanırım dondurucu soğukları Bavyera genelinde arkamızda bıraktık. Son günlerde hasretini çektiğimiz güneş ışınları ile buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Havaların serinliğini bir kenara bırakıp, güneşinde kendini göstermesiyle içimizi ısıtan 2019’un en favori rengini ele almak istiyorum. Turuncu renkli kombinler sezona bütün göz alıcılığı ile giriş yapmaya hazırlanıyor. Peki turuncu renkli neler giyebilirsiniz? Bu parçaları nasıl kombinleyebilirsiniz? Bu baskın rengi nasıl giyinebilirim gibi oluşan sorulara cevap vermek istiyorum.

Yıllardır alıştığımız bir giyim-kuşam tarzımız vardır. Bildiğiniz gibi yazın sıcak ve daha canlı canlı renkler tercih edilirken, kışın da koyu ve klasik renkler giymemiz gerektiğine inanıyoruz. Hep siyah, lacivert, gri ve kahverengiyi tercih ederken artık daha canlı renkleri kış aylarına taşıyan tasarımlarla karşılaşıyoruz. Özellikle “turuncu” 2019 kış aylarına bütün göz alıcılığı ile giriş yaptı ve ilkbaharda da sıkça karşılaşacağımız modeller mağazaların vitrinleri süslüyor.

Turuncu renkli neler giyebiliriz? Bu parçaları nasıl kombinleriz?
Turuncu parçalar kontrast renklerle tercih edildiği gibi “tek renk giyinme modası”na da yeni bir soluk getirdi. Turuncu bir kazak veya pantolon edinerek onu siyah ve grinin her tonu ile beraber giyebilirsiniz.
Kontrast renklerle giymeyi tercih edebileceğiniz gibi ikili takımlarda da turuncuyu korkmadan giyebilirsiniz. Çok trend olan bu sıcak renk hala bulunduğumuz kış aylarında çok şık ve farklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

2019 kışının turuncu modasında en vazgeçilmez parçalardan birisi tartışmasız kabanlar ve montlar. İçerisine daha sadece renklerde gömlek, triko veya bluz tercih ederek turuncu kabanınızı sokak stilinize uyarlayarak dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kombin önerilerim
Eğer gardırobunuzda turuncu bir parçanız varsa ve ona uygun bir partner bulamıyorsanız, risk almamak adına siyah ve turuncuyu birlikte kullanarak mükemmel bir uyum sağlayabilirsiniz. Turuncu ve siyah kullanımı için örnek verebilirim. Havalar biraz ısındığında ise turuncu  beyazlar ile kombinleyerek harika bir uyum oluşturabilirsiniz.

Turuncu bir bluzla siyah bir etek veya pantolon kombinleyebilirsiniz. Etek kesimlerini size en uygun modellerden seçebilirsiniz.
Koyu pantolon üzerine turuncu gömlek, ceketler ile güzel bir uyum oluşur.
Klasik renklerden siyahın yanında turuncu ile grilerin tonlarını ve lacivert tonlarında blazer ceketle bol kesim turuncu  bir pantolonu beraber kullanarak hem bu yılın renk trendini yakalamak hem de canlı bir kombin yapmak çok da zor olmayacaktır. Daha cesur bir görünüm oluşturmak için yeşil, mavi, lila, pembe ve kırmızılar ile de kombinler yapmak mümkün.

Aksesuarlarda Turuncu
Kıyafetlerinizde turuncunun hakim olmasını istemiyorsanız ama yine de görünümünüze farklı ve dinamik bir hava katmak istiyorsanız aksesuarlar bunun için vazgeçilmez kurtarıcılardır. Bu sezon çok moda olan bel çantalarında, çantalarda, kemerlerde, ayakkabılarda, berelerde ve atkılarda turuncuyu tercih etmekten kaçınmayın.

Sevgili Moda takipçilerim, kendinizi en iyi, en enerjik ve en güzel hissedeceğiniz tarz ve modelleri seçmeniz ümidiyle, bir sonraki yazımda buluşmak dileğiyle, sevgiyle kalın