Türk F.S.M Gladbeck’ten aile gecesi

Mustafa Tığlı

GELSENKİRCHEN – Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti ( KRV ) ye bağlı Gladbeck şehrinde faaliyet gösteren Türk F.S.M Gladbeck Spor Kulübü, Gelsenkirchen şehrinde yer alan Güneş Düğün Salonu’nda aile gecesi düzenledi. Geceye, ilgi büyük oldu. Geceye,  F.S.M Gladbeck Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güntekin, Türkiye’den Karabük eski Milletvekili Mustafa Eren, BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya, Ankaralılar Derneği Başkanı Halil Yalçın, Türk Alman Yardımseverler Derneği Başkanı Necmiye Öztürk, Karabük ve Yeniceliler Derneği Başkanı İbrahim Doğancı, Çaycuma Esnaf Odası Başkanı Hyari Kandemir, işadamları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajları
Ses sanatçısı Sezai Çağdaş’ın sunduğu gece, İstiklal Marşı’nın okunması ve şehitlere saygı duruşu ile başladı. Açılış konuşmasını yapan  F.S.M Gladbeck Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güntekin, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,  F.S.M Gladbeck’in büyük bir aile olduğunu söyledi. Güntekin, ”  F.S.M Gladbeck Spor Kulübü kurulduğu günden bugüne herşeye rağmen emin adımlarla yoluna devam etmektedir. Yaklaşık 160 futbolcusu ile kulübümüz büyük bir aile olmuştur.  F.S.M Gladbeck’e destek olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” dedi.

Gazetecilere plaket
Gecede F.S.M Gladbeck Spor Kulübü tarafından, İhlas Haber Ajansı ( İHA ) Mustafa Tığlı, Karabük BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya ve BRTV Almanya Temsilcisi Ali İnan’a teşekkür belgeleri verildi. Gecenin eğlence kısmında ise ses sanatçıları Cihan Metin, Aydın Çimen, Bahar Dierkes, Sezai Çağdaş ve Tuba Hatun sahne aldı. Etkinlik boyunca düzenlenen çekiliş ile şanslı katılımcılara hediyeler verildi. Hediye çekilişinin en büyüğü otomobildi. 678 (67 Zonguldak, 78 Karabük) numaralı bilete otomobil çıktı. Biletin sahibi de gecenin şanslısı BRTV Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci Mehmet Çetinkaya oldu. Gece, yöresel müzikler eşliğinde sona erdi.