Türk komedyen sayısı artıyor

TÜRK KOMEDYENLAR DOĞUYOR
Murat Pehlivan
VELBERT – Almanya’nın Velbert şehrinde doğup büyüyen Bora Altun, yeni projesi ‘Schlüssel-Comedy ile Velbert Emka Spor Merkezi’nde seyircisi ile buluştu. Tek kişilik oyunu “Bora Comedy” ile yıllardır seyirci karşısına çıkan Bora Altun, Schlüssel-Comedy projesinde Serkan Ateş, Sertaç Mutlu, Manuel Wolf ve Lena Liebkind’te sahnede seyirci karşına çıktılar. Almanca olarak sergilen gösterilerde kurduğu diyaloglarda seyircilerini de oyuna dahil eden komedyenler, izleyicilerini gülmekten kırdı geçirdi. Türklerin de bu alanda hem de Almanca olarak çok başarılı olabileceklerini gösteren Türk Komedyenler de salondan büyük alkış aldılar. Bora Altun tarafından moderatörlüğü de yapılan, sergilenen tek kişilik gösterilerin ardından sahneye gelen Bora Altun ayakta alkışlandı.

NEDEN SCHLÜSSEL COMEDY
Kendisi ile komedi organizasyonu hakkında görüşlerini aldığımız Bora Altun, neden schulüssel comedy sorumuza” Velbert şehri, kilitlerden, ayakkabı fermuarlarına birçok alanda kilit veya anahtar fabrikaları ile ünlü bir şehir. Bu nedenle ismini böyle koyduk. Günlük yaşantımızdan esinlendiğimiz olayları yazıp sahneliyoruz. Birçok kez gösterilere gittim. Fakat bu 3. Kendi organizasyonum. Salonu tıklım tıklım dolduran seyircilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

BORA ALTUN KİMDİR?
1988 yılında Velbert şehrinde doğan Bora Altun, Real Schule’den mezun olduktan sonra, Velbert Müzik Okulu’nda piyano ve şan dersleri aldı. Düsseldorf Konservatuar Okulu Mezunu olan Altun, aynı zamanda tiyatro pedagogu olarak çalışıyor. İki yıl da Rotes Kreuz’da ilticacılar için gönüllü çalışan Altun, Almanya’da sayısız komedi gösterilerine çıkarken, kendine ait 3. Organizasyonunu da başarı ile gerçekleştirmiş oldu.