Türk semtine ırkçı afiş asıldı

Almanya’nın Duisburg kentinde Türklerin çoğunlukla yaşadığı Marxloh semtine Alman ırkçı parti AfD’nin İslam karşıtı afişleri asıldı.

Almanya’da yaklaşmakta olan seçimlere yönelik çalışmalar hızla devam ediyor. partiler seçmenlerden kendi manifestolarıyla oy toplamaya çalışırken sığınmacı karşıtı Almanya için Alternatif Partisi (AfD) bilbordlara ırkçı bir afiş astırdı. Hem de Türk mahallesinde.

blank

“İSLAMLAŞMAYI DURDURUN”
Duisburg’da bulunan Marxloh semti Türklerin nüfusunu fazlaca barındıran bir bölge. Yerel halkın bile neredeyse Türk olduğu bölgede AfD ırkçı, İslam karşıtı afişlerini semtin heryerindeki bilbordlara astırdı.

Üzerinde “İslamlaşmayı Durdurun” yazan afişleri boydan boya heryeri “süslerken”, Türk ve Müslüman bölge halkı afişin önünden gelip geçerken utanç içinde afişin önünde yürüdüler.

blank

ALMANYA İÇİN ALTERNATİF: IRKÇILIK
AfD partisi Almanya için alternatif bir fikir olduğunu iddia ediyor. Ancak fikrin manifestosunda ‘sığınmacılara karşı gelmek, mültecileri ülke sınırları içine almamak, varolan yabancıları sınır dışı etmek, islam karşıtlığı’ gibi çok sayıda vandal ve barbarca maddeler barındırıyor.

You cannot copy content of this page