Türkiye’de neden patlama olmuyor?

TSK’nın Afrin’de teröristlere yönelik düzenlediği operasyonlara karşı kötü bir algı oluşturmaya çalışan ve her fırsatta terör örgütünü aklamaya çalışan İngilizler, Türkiye’de 14 aydır büyük saldırıların yaşanmamasını sorgulamaya başladı.

İngiliz yayın organı BBC Türkçe, “Türkiye, 14 aydır büyük saldırıların yaşanmasını nasıl engelliyor?” başlığıyla haber yayınladı.

Haberde, Türkiye’nin Orta Doğu’daki çatışma bölgelerinden gelen ve giden teröristler tarafından sıkça kullanılan bir güzergâh olduğu, Güneydoğu bölgesinde PKK ile savaşın devam ettiği ve Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından güvenlik güçlerinde çok kişinin ihraç edildiğine de dikkat çekildi.

‘TÜRKİYE’

Daha önce de Zeytin Dalı Harekatı’nda “siviller öldürülüyor” haberi yayınlayan BBC, aradığı cevabı bulması için Afganistan’ı takip etmeli.

Bilindiği üzere “Türkiye’de 9 aydır terör saldırısı olmuyorsa bizim sayemizdedir” diyen ABD’li elçi John Bass Afganistan’a gönderildi. John Bass gittiğinden beri Afganistan’da 24 bombalı saldırı yapıldı.