Türkiye’de tedaviye büyük talep

blank

Türkiye’deki uzman sağlık personeli ve uygun fiyatlar, Avrupalı hastaları cezbetmeye devam ediyor. Salgın nedeniyle, Türkiye’den gelen doktorlar, Almanya’da kısa süreli hizmet verip geri dönmeye başladı.

MANNHEIM – Türkiye’deki uzman sağlık personelinin deneyimli ve işinin ehli olması, üstüne bir de Avrupa ülkelerine göre uygun fiyatlar eklenince Avrupalı hastaların daha çok ilgisini çekiyor. Mannheim ve Frankfurt merkezli hizmet veren Beautyspecialist şirketinin kurucusu Alkan Arslan, salgın nedeniyle seyahat etmek isteyenlerin sayısı azalınca, özel muayene günleri düzenlemeye başladıklarını söyledi. Arslan, “Böylelikle, Türk doktorlar, Almanya’daki hastaları yerinde muayene ediyor. Botoks vb. küçük işlemleri hemen gerçekleştirirken, diğerleri için de Türkiye’ye randevu veriyorlar” diye konuştu.

Tedaviye giderken dikkat

Her alanda olduğu gibi sağlık turizminde de çok sayıda firmanın faaliyet gösterdiğini belirten Arslan, “Bu alanda sadece çok güvenilir firmalarla hareket etmek gerekir. Biz kimseyi yarı yolda bırakmamak için hem Türkiye’de hem de Almanya’da faaliyet gösteriyoruz. Hedefimiz vatandaşların uzun süreli memnuniyetlerini sağlamak” dedi.