Türkiye’yi karalamayı bırakın

Türk gazetecileri ağırlayan Essen Başkonsolosu Şener Cebeci: Almanya’da Türkiye aleyhinde bire 10 katarak yapılan haberlere karşı Türk basınına önemli görevler düşüyor

 

Murat Pehlivan
ESSEN Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla Essen ve çevresinde görev yapan basın mensupları onuruna Başkonsolosluk Konuk Evi’nde bir resepsiyon düzenledi. Resepsiyona gazetecilerin mensuplarının yanı sıra, Muavin Konsolos Zafer Yurtyapan, Eğitim Ataşesi Doç. Dr. Fikret Arargüç, Çalışma Ataşesi Osmanbey Şahin, Din Hizmetleri Ataşesi Hakkı Gür ve Başkonsolos Yardımcısı Fatma Taşan Cebeci de iştirak etti.

DOZUNU KAÇIRDILAR
Gazetecilerin yaptığı hizmetlerden övgüyle bahseden Cabeci, “Sizler bizim için buradaki toplumla hatta Alman toplumu ile aramızdaki iletişim kaynağısınız. Biz sizden memnuniyet duyuyoruz. Ancak Alman basını için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Alman basınında aleyhimize çıkan dozajını bir türlü ayarlayamadıkları, bire 10 katarak yaptıkları haberlerle bir karalama kampanyası yürütülüyor. Bunlara karşı doğru mesajların verilmesi, o haberlere karşı dengeleyici haberler yapılması için size önemli görevler düşüyor. Çünkü onlar da sizi takip ediyor” diye konuştu.

HEDEFLERİMİZ AYNI
Başkonsolosluk olarak basını yakından takip ettiklerini, gazetecilere ve yaptığı işlere önem verdiklerini anlatan Cebeci, “Hatta birlikte çalışmalar içinde olduğumuz bazı Alman dostlarımız da bize sizin haberlerinizi gösteriyorlar. Yazıp çizdiklerinizin hepsini mümkün olduğunca görmeye çalışıyoruz, inceliyoruz, sizlerden fikir alıyoruz, bizler size müteşekkiriz. Sizler ile aynı ortamda bulunmak iyi ilişkiler içinde olmak istiyoruz, çünkü bizler de aynı amaç doğrultusunda çalışıyoruz. Türk kamuoyu hedef kitlemiz, ortak noktamız. Güçlü bir basınımız olduğuna inanıyorum, buradaki Türk toplumunun sesi soluğusunuz, inşallah daha da güçlü oluruz” şeklinde açıklamalar yaptı.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: