Türklere ait Korona test merkezi açıldı

 

HAMBURG’un Harburg semtindeki Phönix Düğün Salonu içinde „Corona Testzentrum“ açıldı. Serkan Özdem tarafından açılan test merkezi hafta içi 9-20, Cumartesi günler 9-17 arası açık olacak. Serkan Özdem Post Gazetesi’ne yaptığı açıklamada „Hamburg’da ilk Türk korona test merkezini açtık. Hızlı testi ücretsiz yapıyoruz ve 15 dakika içinde sonucu veriyoruz. Ayrıca uçak yolculuğu ve resmi kurumlarda geçerli olan PCR testini de güvenilir ve hızlı bir şekilde yapıyoruz. Çalıştığımız uzman labaratuvarlarda sonuçları kısa zamanda veriyoruz. Merkezimizde Türkçe konuşan doktor ve hemşirelerimiz de çalışıyor“ dedi.

HAFTADA BİR KEZ ÜCRETSİZ TEST
Test olmanın kolaylığına da değinen Özdem „Korona test için www.pcrhamburg.de sitemizden randevu alarak test olmaya gelebilirsiniz. Ama randevu almadan da gelenlere test yapıyoruz. Türkçe konuşulan korona test merkezimizde test yapmak isteyen herkesi bekliyoruz. Ekibimiz tarafından türkçe bilgilendirme de yapılıyor“ dedi. „Artık her vatandaşımız haftada bir kez ücretsiz olarak bizde korona virüsüne karşı test olabiliyor“ diyen Özdem „Örneğin; kuaför salonuna veya kozmetik stüdyosuna gitmeden önce bu hızlı testi yapmayı Hamburg Belediyesi istemektedir. Ayrıca aile ziyareti veya misafirliğe gitmeden önce de test yapılması tavsiye ediliyor“ dedi.

Ücretsiz test nasıl olabilirim?
1. QR kodunu tarayın veya www.pcrhamburg.de adresinden kaydolun.
2. Kimlik ve maske ile Corona Test Merkezi Harburg’a (Am Wall 20 – 21073 Hamburg) gelin.
3. Kimlik tespiti edildikten sonra tıbbi personelimiz tarafından ağız-burun sürüntüsü yoluyla sizden örnek alınacaktır. Bu prosedürün avantajı, numune materyalinin yüksek kalitesidir. Numuneniz alındıktan sonra test merkezinden ayrılabilirsiniz.
4. 15 dakika kadar kısa bir süre sonra test sonucunuz e-posta ile gönderilecektir.
Tüm testler ve daha fazla bilgi için kayıt: www.pcrhamburg.de
E-Mail: info@pcrhamburg.de