UETD DUİSBURG’DA BAYRAK KÖYLÜ’DE

Murat Pehlivan-Duisburg/ Almanya’nın Duisburg kentindeki Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (Union Europäisch – Türkischer Demokraten -UETD) Duisburg şubesinde yaplan kongre ile başkanlığa BK Immobilien şirketi sahibi Bayram Köylü seçildi.
Kongreye Başkonsolosluğu konsoloslarından Ahmet Ergen, UETD Genel Merkez’den Köksal Kus, Necmettin Erbakan Vakfı Avrupa Temsilcisi Recep Kara, Posof Derneği Duisburg’ u temsilen Mehmet Özyön Kapadokya Dernek Başkanı ve Kanal Avrupa Program Yapımcısı Mümin Uluç, Duisburg Uyum Meclis Üyesi Fatih Demir, Mülheim UETD Başkanı Ahmet Günaydın, Essen UETD Başkanı Dursun Baş, ve dernek üyeleri iştirak etti.
Kongre Duisburg’un emektar Din Görevlilerinden Mustafa Öz’ün Kuran’ı Kerim Tilaveti ile acildi.
Üç yıldır başkanlık görevini süründüren Bekir Sipahi, Almanya ve Türkiye gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ve Dış Türkler Bakanlığının kurulması gerektiğinin altını çizdi. Sipahi 1.800 bin konut alan Türklerin burada kalıcı olduğunu hatırlatıp, artık Almanya’nın gündemde olan seçme hakkını vermesi gerektiğini söyledi. Tüm sivil toplum kurumlarının Türkiye’yi ve Türkleri ilgilendiren her konuda aynı çatı altında birleşmeli dedi. Muhasebe raporlarının okunması ve geçmiş yönetimin aklanması ile başlayan seçimde Bayram Köylü Başkanlığa seçildi. Köksal Kuş, yaptığı konuşmada son yıllarda ki çalışmaların takdire sayan olduğunu fakat daha yeterli olmadığını söyleyip, ülkeyi ilgilendiren tüm konularda diğer teşkilatlarla omuz omuza çalışılması gerektiğini belirtti. Bayram Köylü, bayrağı devraldığı Bekir Sipahi ve ekibine teşekkür ederken, yapılan birçok önemli ve güzel işler yaptığını söyleyip, kendisin de ekibi ile birlikte bu bayrağı daha ileriye taşımaya gayret edeceğini söyledi.
Kongrede ayrıca eski başkan Bekir Sipahi, Onursal Başkanlığa seçildi