UETD ŞUBE YÖNETİCİLERİ TOPLANDI

D. Ali Baysal STUTTGART- Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD) Baden-Württemberg bölgesine bağlı 20 şubesinin yöneticileri Stuttgart’ta biraraya gelerek bir istişare toplantısı düzenlediler. Baden-Würtemmberg Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Öner öncülüğünde Hotel Mercure’de gerçekleşen toplantıda, yaklaşan UETD Merkez Kongresi ve eyalet parlamentosu seçimler ile gündemdeki önemli konular ele alındı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Cahit Öner konuşmasına, Türkiye’de terör olaylarında şehit düşen vatandaşlarımızın ruhlarına dualar okuyarak başladı. Daha sonra Gazetemize toplantı hakkında bilgi veren Öner; “öncelikle bölge yönetim kurulu olarak ve ardından şube başkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıda yaklaşmakda olan Baden-Württemberg eyalet seçimlerine Türk kökenli seçmenlerin daha duyarlı olmalarını sağlayarak, sandık başına yönlendirme konularında şube başkanlarımıza bilgi ve talimatlar verdik” dedi.
Bölge siyasi işleri Başkanı Özlem Demirel ise yaptığı konuşmasında; “10 Mart 2016’da FDP Avrupa Parlamenterleri ve eski Belçika Başbakanı ile ‘FDP ile Türk toplumunun karşılaşması’ adı altında bir Program gerçekleştireceğiz. Bu nedenle, şube başkanlarımızdan oluşturduğumuz ön çalışma ile bilgilendirme, tanıtım ve Komisyon belirledik.” diye konuştu.
Bölge teşkilatlandırma başkanı Mehmet Gündüz ise Teşkilatlandırma ile bölge şubelerinin son durumları ve şube yönetim kurularının üyeleri ile bundan sonraki teşkilatlanma sürecinde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.