UETD’DEN KADINLAR PROGRAMI

Gülsüm TanBREMEN- Bremen’de faaliyetlerini başarıyla sürdüren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Kadın Kolları’ının düzenlediği bayanlar arası eğlence programıyla kadınları buluşturdu.
Bremen ve çevresinden çok sayıda her yaştan bayanın bir araya geldiği program, Bremen’in nezih düğün salonlarından Deniz Saray Event Center’de gerçekleşti. Büyük ilgi gördüğü gözlenen programın açılış konuşması UETD Bremen Kadın Kolları Başkanı Meral Kızılkaya tarafından yapıldı. Konuşmasında teşkilatının amaç ve hedefleri hakkında bilgi veren Kızılkaya, “Bu geceyi düzenlemekteki amacımız, dostlukları pekiştirmek, sosyal dayanışma ve sosyal yardımlaşmayı sağlayabilmektir. Bundan dolayı gençlerimiz ve hanımlarımızın değeri nazarımızda büyüktür” dedi. Çalışmalarının biriside, yaşanılan toplumda yönetilen değil, yöneten birimler olunmasını sağlamak olduğunu belirten Kızılkaya,
“Bizler bu ilkelerle çıkmış olduğumuz bu yolda temennimiz, bu ve buna benzer her türlü sosyal ve kültürel etkinliklerle sizlerle birlikte olmaktır” diyerek, programa tüm emeği geçenlere teşekkür etti. Türk mutfağından çeşitli menülerin ikramda bulunulduğu gecede hanımlar geç saatlere dek hem eğlendi, hemde karşılıklı sohbet etme fırsatı buldu.
Diğer yandan program sonunda açıklamada bulunan UETD Bremen Bölge Başkanı Burak Çaylı, 2016 yılında kadınlara yönelik bu tür eğlence programların ve bilgilendirme seminerlerinin yanısıra, genel olarak Milli Bayramların kutlanacağı programlarada ağırlık vereceklerini söyledi.