UID’den siyasilere “destek” mektubu

Avrupalı Demokratlar Birliği (UID) Almanya Başbakanı Şansölye Angola Merkel başta olmak üzere, AfD hariç tüm siyasi parti genel başkanlarına Korona Virüsünden dolayı desteklerini belirtmek için birer mektup gönderdiler. Ayrıca UID şubelerinin bulunduğu şehirlerdeki belediye başkanlarına da benzer mektuplar gönderildi.

İşte Almanya Şansölyesi Dr. Merkel’e gönderilen yazı:
Korona salgınının hızla yayılması, tüm dünya için büyük bir zorluk oluşturmuş ve insanlık tarihinde nadir görülen bir hadise olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle etkili tedbirler almak hepimizin ortak görevidir. Toplumumuzun korona salgınını mümkün olan en az zararla hızlı bir şekilde atlatabilmesini sağlayabilmenin tek yolu budur.

Bu nedenle, federal hükümetin ve eyalet hükümetlerinin son dönemde karara bağladığı önleyici tedbirleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bu aşamada belirlenen önlemleri ve tedbirleri tutarlı bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Uluslararası Demokratlar Birliği olarak alınan bu önlemleri memnuniyetle karşılıyor federal hükümete, eyalet hükümetlerine ve belediyelere desteklerimizi sunuyoruz.

Belediyelerin bu önlemleri uygulamada özel bir görevi olduğundan, yerel bağlatılarımız ve üyelerimizle ilgili belediyelere işbirliği konusunda yardımcı olmabilmekten mutluluk duyarız.

Bu krizi mümkün olan en kısa sürede ve olabildiğince az zararla aşabilmek için tüm vatandaşları belirlenen kurallara uymaya çağırıyoruz.
Sadece birlikte güçlüyüz.
Saygılarımla
Bülent Bilgi
(UID Başkanı)

  1. UID’den siyasilere “destek” mektubu için yorumda bulun

    UID’den siyasilere “destek” mektubu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak UID’den siyasilere “destek” mektubu için ilk yorumu yapabilirsin.