Ülkücü gençlerden genel merkeze ziyaret

blank

Avrupa’da Müslüman denilince akla hemen Türk geldiğini hatırlatan Şentürk Doğruyol, “Bu bilinçle hareket edin ve örnek bireyler olun” tavsiyesinde bulundu

blank

 

Mehmet Güzel
STUTTGART Almanya Türk Federasyon (ATF) bünyesinde faaliyet gösteren Stuttgart Türk Milli Kültür Derneği Gençlik Kolları üyeleri, Frankfurt’taki aTf genel merkezine ziyaret düzenledi. Stuttgart Türk Milli Kültür Dernek Başkanı Cevdet Başbuğ ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette gençler, Türk Federasyon Genel Başkanı Şentürk Doğruyol ile de görüşme imkanı buldu.

blank

“Almanya’daki varlığımızın teminatı olarak gördüğümüz gençlerle birlikte olmaktan her zaman memnuniyet duymaktayım” diyen aTf Genel Başkanı Şentürk Doğruyol, gençlerle yaptığı sohbette Almanya’da ana dil, meslek ve üniversite eğitimi ile sosyal alandaki diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi, tavsiyelerde bulundu.

blank

 

KENDİNİZİ EĞİTİN
Almanya’daki Türk nüfusun bu ülkeye her alanda sağladığı katkının azımsanmayacak düzeyde olduğunu ifade eden Şentürk Doğruyol, gençlerden hangi iş yada meslekte olursa olsun en iyisi olmaya gayret  etmelerini ve örnek birey olmalarını istedi. Doğruyol, Avrupa’da Müslüman denilince akla hemen Türk geldiğini, bu bilince sahip gençliğe ihtiyaç olduğunu, Avrupa’da bu bu bilince sahip gençlerin Ülkü Ocakları’nda yetişmesinin gurur verici olduğunu belirterek, gençlerden Ocaklara sahip çıkmalarını ve İslamı doğru yaşamalarını istedi. Ülkücü gençler ziyaret sonunda da, derneğin ebru kursunda hazırlanan tabloları genel başkana takdim etti.