ÜNLÜ OZAN HİLMİ ŞAHBALLI  BY PASS AMELİYATI OLDU!

 

Türkiye’yi yıllarca yurtdışında bir çok ülkeyi gezerek,türkülerimizi ve Türk kültürünün yayılmasına yardımcı olan,ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı kalp ameliyatı oldu.İstanbul’da özel bir hastanede by pass ameliyatı olan Hilmi Şahballı’ nın tıkalı 3 kalp damar değişti. Kahramanmaraşlı ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı,adeta yeniden yaşama döndü. Almanya’ nın Herne şehrinde de ikametgahı olması nedeni ile başta Almanya olmak üzere,Türkiye’yi yıllarca yurtdışında bir çok ülkeyi gezerek tanıtan,türkülerimizi ve Türk kültürünün yayılmasına yardımcı olan,ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı’nın geçtiğimiz günlerde rahatsızlandı. Ünlü ozanın yaşadığı sağlık sorunlarının ardından,ailesinin kendini hastaneye götürdükleri,doktorların da kalp ameliyatına karar verdiler. İstanbul’da bulunan özel bir hastanede önceki gün kalp ameliyatı olan ünlü Ozan Hilmi Şahballı’nın kalbine giden ve tıkalı 3 kalp damarının değişti. Hilmi Şahballı’nın ameliyat öncesi ve sonrası durumunu,ailesi Adına eşi Zeliha Şahballı Ozanın sosyal medya hesabından açıkladı. Bu açıklama milyonlara ulaştı.

“RABBİMİZE ŞÜKÜRLER OLSUN! ALLAH BABAMIZI BİZE BAĞIŞLADI..”

Zeliha Şahballı,eşi Hilmi Şahballı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Babamız, canımız, her şeyimiz; asrımızın en kıymetli halk ozanı Hilmi Şahballı, bugün çok ağır bir kalp ameliyatı geçirdi. Kalbinde tıkalı olan 3 damar değişti. Çok riskli ve çok zor bir ameliyatı, Yüce Rabbimizin izniyle sağ salim atlattık. Yaklaşık 1 haftadır ciddi kalp sorunu yaşayan Babamız Hilmi Şahballı’yı Rabbimiz bize bağışladı, akşam saatlerinde yoğun bakımdan çıktı. Durumu şuanda çok iyi. Riskli ve çok zor bir ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanlarımızdan Prof. Dr. Barboros Kınıoğlu, Prof. Dr. Hakan Uçar hocalarımıza çok teşekkür ederiz. Rabbim bu zor günlerde çaba gösteren tüm sağlık çalışanlarımızın ve doktorlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Allah onları başımızdan eksik etmesin.” yazarak, ünlü ozanın durumunun iyi olduğu açıkladı.

SEVENLERİNE SELAMI VAR

Özellikle ikametgah adresi olan Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’ nde önemli sayıda seveni ve hayran kitlesi olan Ozanlık kültürünün duayenlerinden Hilmi Şahballı ile yaptığımız telefon görüşmesinde ” çok şükür başarılı bir ameliyatın ardından İstanbul’ daki evimde istirahat ediyorum. Buradan sizler aracılığı ile Almanya’ daki ve Avrupa’daki dostlarıma ve sevenlerine selam ediyorum. Onların duaları ile şükür zor bir süreci atlattık. İnşallah en yakın zamanda görüşmek dileği ile” diyerek mesaj yolladı. Türkiye’nin yetiştirdiği son ozanların en yetenekli sanatçılarından olan Ozan Hilmi Şahballı’nın 750’nin üzerinde şiiri bulunmaktadır. Bu şiirlerin 300 ünü bestelemiştir. Bunlardan bazıları “Yürüyorum, Esmerin adı Oya, Kızılırmak, Yoruldum, Volkan gibiyim, Doğ güneş, Aman Dokunmayın çok fenayım, Takatım mı var, Bir yudum su, Bahar gelmiş bizim ele, Zım zım, Mahkumların Türküsü, Neden bana gönül verdin, Unutuldum, Oda yandı bende yandım, Ay Kızım Kınalı kuzum