VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ

Uğur Ergüllü’nün ölümü ile ilgili açıklama yapan Münster Başkonsolosluğu, olayın başkonsolosluk tarafından takip edildiği ve vatandaşımızın İslamiyet’e uygun şekilde defnedilmesinin başkonsolosluk tarafından işlemlerin yapıldığını belirtti.

 

MURAT PEHLİVAN

GELSENKİRCHEN – Gelsenkirchen şehrinde geçtiğimiz günlerde vefat eden ve burada herhangi bir akrabası olmadığı anlaşılan vatandaşımız Uğur Ergüllü’nün defnedilmesiyle ilgili olarak sosyal medyada bazı yardım taleplerinin ve yorumların paylaşıldığı görülmüştür.  Müteveffanın Türkiye’deki yakınlarıyla temas edilmesi ve defnedilmesiyle ilgili hususlar Başkonsolosluğumuz tarafından takip edilmektedir. Adı geçenin memleketi Zonguldak’taki  yakınlarına ulaşılmış, vasiyeti doğrultusunda Almanya’da defnedilmesinin istendiği teyid edilmiştir. Burada yakınları olmadığı anlaşan vatandaşımızın Müslüman geleneklerine uygun şekilde defnedilmesi Başkonsolosluğumuzca sağlanmaktadır. Bir Müslüman olan vatandaşımızın cenazesinin yakılarak kaldırılması kesinlikle sözkonusu olmamıştır ve değildir. Merhumun ilgili cami derneğimizin ve din görevlimizin denetiminde dini vecibelerimize uygun olarak defnedilmesi öngörülmektedir.

Konu başından beri bizzat Başkonsolos tarafından takip edilmiştir.  Başkonsolosluğumuz, burada kimsesi olmasa dahi vatandaşımızın son yolculuğuna inancımıza göre uğurlanması konusunda her türlü tedbiri almıştır.  Eksik bilgilerle paylaşım yapılmamasını, bu konuda vatandaşlarımızın müsterih olmasını rica ederiz. Vatandaşlarımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyor, mütevvefa Uğur Ergüllü’ye Allah’tan rahmet diliyoruz.

T.C. Münster Başkonsolosluğu

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: