VE NEFESLER TUTULDU

Vedat Alyaz
GÖPPINGEN- 17 Kasım gecesi Almanya’nın Göppingen kentinde altıncı kez dünya şampiyonluk kemeri için ringe çıkacak olan boksörümüz Fırat Arslan, antrenmanlarda son aşamaya geldi. Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu olan Fırat Arslan, muhteşem bir antrenman temposu geçirdiğini ve herhangi bir sakatlık yaşamadan çalışmalarını tamamladığını bildirdi. Bu arada sporcumuzun rakibi Arnavut, Sefer Seferi, intikam yeminleri yaparak, ‘2016 yılında kardeşim Nuri Seferi, Fırat Arslan’a yenildi ve biz bunu aile olarak hala kabullenemedik. İntikamımızı mutlaka alacağım ve ringde savaş çıkaracağım’ dedi. Bu savaşı seve seve yapacağını bildiren Fırat Arslan, ‘Kardeşiyle de çekişmeli bir maç yapmıştık ve ben kazanmıştım. Sefer de güçlü bir boksör ve çok çekişmeli bir karşılaşma olacağını düşünüyorum. Kendime güveniyorum ve o gece ringden zaferle ineceğime inanıyorum’ dedi.

Okan Yavuz: Muhteşem bir gala hazırladık
Malik Promotion ve EC Boxing’in birlikte çalışmasıyla gerçekleştirilen gala için çok yoğun çaba harcadıklarını bildiren Malik Promotion’un sahibi Okan Yavuz, izleyenlere iyi bir gala sunmak için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak, ‘Karşılaşmalarımızı izlemeye gelen seyircilerimizin iyi maçlar izleyebilmeleri için çok titiz çalıştık ve ülkemiz ile dünyanın en iyi boksörlerinden oluşan bir maç programı seçtik. Aynı gece parlayan yıldızlarımızdan Yavuz Ertürk ve Emre Çukur’un yanı sıra yine dünya çapanda boksörler de ringe çıkacak’ dedi.
Fırat Arslan’ın basın danışmanı Vedat Alyaz, ekip içindeki inancın tam olduğunu vurgulayarak, ‘Sporcumuzun eşi Dilek Arslan, bizzat organizasyonda aktif rol alarak herhangi bir aksilik olmaması için büyük bir titizlikle çalışıyor. Yine ekip başkanı Duran Hayvalı, son kontrolleri yaparak, karşılaşma öncesi herhangi bir aksilik olmaması için çalışmalarını sürdürüyor. Muhteşem bir ekip ve muhteşem bir yönetim ile o gece Arslanlar gibi ringde olacağız ve altın kemeri altıncı kez belimize takarak, Avrupa’nın göbeğinde istiklal marşımızı okutarak, ay yıldızlı bayrağımızı göndere çekeceğiz’ dedi.

Maç öncesi program ise şöyle:

Basın ve halka açık toplantı
15.11,2018
Damat Mağazası
Saat: 14: 00
Adres Stephanstrasse 30
70173 Stuttgart

Basın ve halka açık tartı
Ana Momentum Hotel
16.11.2018
Saat: 16: 00
Pfarrstrasse 2
73033 Göppingen