VE ÖZİL BIRAKTI

blank

Mesut Özil, Almanya Milli Takımını bıraktığı iddia edildi.

2014 yılında Dünya Kupası’nı kazanan Almanya, son şampiyon apoletiyle 2018 Dünya Kupası’na grup aşamasında veda etmişti. Bu vedadan sonra Almanya’da günah keçisi ilan edilen Mesut Özil milli takımı bırakma kararı aldı.

Sky Almanya’nın edindiği bilgilere göre Arsenal’da forma giyen 29 yaşındaki futbolcu, Almanya Milli Takımı’nı bıraktı. Mesut Özil’in babası Mustafa Özil de Bild’e yaptığı açıklamada oğlunun yerinde olsa milli takımı bırakacağını söylemişti.

NE OLMUŞTU?

2018 Dünya Kupası’nda gruptan çıkamayan ve 1938’den bu yana futboldaki en büyük hayal kırıklığını yaşayan Almanya’da Futbol Federasyonu Başkanı Reinhard Grindel, “Mesut Özil tatilden döndükten sonra kendi çıkarı için de kamuoyu önünde açıklama yapması gerektiği benim için açıktır.” demişti.

Grindel, Kicker dergisine yaptığı açıklamada, Mesut Özil’in şimdiye kadar açıklama yapmayarak sorulara cevap verilmesini bekleyen birçok taraftarı hayal kırıklığına uğrattığını dile getirdi.

Grindel, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Almanya Milli Takımı’nda geleceği olup olmadığına ilişkin soruya ise “Her şeyden önce milli takım teknik direktörünün analizi önemli. Gerçekten Özil’in açıklamasının taraftarların ve federasyonun sorularını cevaplandıracak şekilde net olmasını ümit ediyorum.” yanıtını vermişti.

‘OĞLUMUN YERİNDE OLSAM BIRAKIRDIM’

Öte yandan Mesut Özil’in babası Mustafa Özil, Oliver Bierhoff’a tepki göstererek “Oğlumun yerinde olsam milli takımı bırakırım. Bu kadar incitme bedel olarak büyük. ” ifadelerini kullandı.