VİYANA ALPEREN OCAKLARI’NA ÇİRKİN SALDIRI

Kâmil Yılmaz
VİYANA – Kısa adı ANF olan Avrupa Nizâm-ı Âlem Federasyonu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Viyana Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’na boyalı saldırıda bulunuldu. Derneğin girişindeki tabelaları boya ile kirleten ve yazılar yazan kimliği belirsiz kişiler daha sonra olay yerinden uzaklaştılar. Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Viyana Alperen Ocakları Başkanı Hacı Yağcı, “Altına Çamur Atsan da Altın Altındır. Viyana Alperen Ocakları’na yapılan bu çirkin saldırıyı lanetle kınıyoruz! Bu saldırı Alperenlere yapıldığı kadar demokrasi devleti olan Avusturya’da yaşayan herkese yapılmış kabul ediyoruz” dedi.

BU SALDIRI ALPERENLERE GEM VURMAZ
Alperenler yaşadığı ülkenin kanunlarına uyan entegre olmuş gençlerden kurulu bir teşkilat olduğunun altını çizen Yağcı, “Bizler Avusturya’da yaşayan, kendimizi bu ülkeye faydalı olabilmek için geliştiren gençleriz. Bu vesile ile bu derneğimizde gençler için spor, eğitim ve sanat alanlarında çalışmalar yapmaktayız. Bazı medya kuruluşlarının, internet sitelerinin ve sosyal medya sayfalarının bizleri ötekileştirdiği ve yanlış tanıttığı şu son zamanlarda her şeye rağmen kanunların adaletine sığındık. Bizler yaşadığı ülkenin yasalarına uyan ve hiçbir provakatif eylemlere gelmeyen gençler olarak, yaşanan bu son çirkin olayında tüm insanlar tarafından kınanmasını ve gereğinin yapılmasını umut ediyoruz. Bizler birliğimizi korudukça, birbirimize saygı gösterdikçe her şey çok daha güzel olacak” şeklinde saldırıya tepki gösterdi.
Öte yandan merkezi Almanya’nın Ludwigshafen şehrinde bulunan Avrupa Nizâm-ı Âlem Federasyonu Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi. Yazıcıoğlu, saldırıyı kınadığını dile getirdiği yazısında, şu sözlere yer verdi: “Viyana polis teşkilatının bu saldırıların faillerinin bulmasını ve hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz. Biz Alperenler olarak yaşamış olduğumuz ülkelerin kanunlarına saygılı bir sivil toplum dernekleriyiz. Alperenler asla hukuksuz bir şey yapmaz. Viyana teşkilatımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, huzurumuzu bozmak isteyen şer odaklarının emellerine ulaşamayacağını bir kez daha gür sesle haykırıyoruz. Erol Yazıcıoğlu Avrupa Nizâm-ı Âlem Federasyonu Genel Başkanı.