Yabancı düşmanlığı değilde ne?

Erzincanlı Nihat Ödemiş’in bahçesinden çıkan ürünlerini sattığı kulübesi yabancı düşmanları tarafından yakıldı. Ödemiş kendi sırasında 7 satış kulübesi olduğunu sadece kendi kulübesinin yakılmasının manidar olduğunu söyledi

blank blank

ZEKİ KARADAYI
FRANKFURT– Wiesbaden-Frauenstein’de bu yıl aldığı bahçesinden çıkan ürünlerini sattığı külübesi yabancı düşmanları tarafından yakıldı.
Yıllardır Almanya’da işçi olarak çalışan Erzincan-Tercanlı Nihat Ödemiş kendisine hem ugraş hem de ek bir gelir için aldığı kiraz bahçesinde ailece çalışıyorlar. Bahçesinde çıkan kiraz, vişne, kayısı, can eriği ve şeftalileri de burada satıyor. Bir yıl boyunca emek verdiği bahçesinden çıkan ürünleri satmak isterken satış külübesinin bir sabah geldiğinde yakıldığını itfaiyenin gece gelerek söndürdüğünü belirtti. Bu olayların kendisini yıldırmayacağını ifade eden Nihat amca bu tür olay sonucunda yabancı düşmanlarını sevindirmeyeceğini kulübeyi yaparak aynen devam edeceğini söyledi.
Almanya’da bu tip olayların giderek arttığını belirten Nihat amca “Ben 35 yıl burada çalıştım alnımın teri ile emekli oldum. Yabancı düşmanlığının artmasının sebebi biraz da faillerinin bulunamaması ve ceza almamalarından kaynaklanıyor. Benim bahçemin olduğu yerde 7-8 tane satış külübesi var. Hiçbiri yakılmıyor benim kulübem yakılıyor. Üstelik kulübenin altına araba lastiği koyup yakmışlar. Özellikle yabancı düşmanlarının yaktığı belli. Failler bulunmadıkça bunlara ceza verilmedikçe bunun önü alınamaz. Bakın 8’i Türk 10 kişinin öldüğü NSU davası aylarca sürmesine rağmen henüz bir neticeye gidilmedi. Yapanın yanına kâr kalıyor. Bu da yabancıları üzerken ırkçıları ve yabancı düşmanlarını sevindiriyor. Bahçesi yakılan ne ilk biziz ne de son olacağız bunu biliyorum ama devletin de bu tip olaylara sert tedbirler almasını istiyoruz” dedi.