Yarı final maçı biletleri satışta

blank

Murat Pehlivan

DUİSBURG- Almanya’nın Niederrhein bölgesinde Landesliga’da şampiyonluk mücadelesi veren FSV Duisburg Niederrhein Kupası’nda çekilen kura sonucu yarı finalde Regionalliga ekibi güçlü RW-Weiß Oberhausen ile ev sahibi olmasına rağmen Oberhausen’in sahası olan Niederrhein Stadionda 17.04. 2018 Salı günü kozlarını paylaşacak. Dev maçın biletleri ise satışa çıktı.

FSV Taraftarlarına 2500 bilet

17.04.2018 salı günü tarihi maça çıkacak FSV Duisburg kulübüne Rot Weis Oberhausen takımı tarafından 2500 bilet ayrıldı. FSV Kulübüne teslim edilen biletler kulüp yetkililerinden temin edilebilecek. Kulübe gönderilen bilet fiyatları ise şu şekilde:
VIP oturma bileti tanesi 60 Euro  (20 adet)
Block E1 oturmalı tanesi 20 Euro  (200 adet)
Ayakta seyretme bileti tanesi 8,50 Euro  (400 adet)
Ayakta seyir emekli, öğrenci, engelli 7 Euro  (200 adet)
Ayrıca FSV Duisburg yönetim kuruluna 5 VIP ve 20 özel oturmalı bilet

Niederrhein Stadını Tanıyalım:

FSV Duisburg ile Rot Weis Oberhausen takımları arasındaki Niederrhein Kupası yâri final karşılaşmasına ev sahipliği yapacak Niederrhein Stadı 1926 yılında hizmete giren bir stat. 1982 ve 1996 yıllarında bakımdan geçen, tarihinde birçok önemli kulübün çimlerine ayak bastığı stat ayrıca 2004 yılında U 21 Avrupa şampiyonasına da ev sahipliği yaptı. 21.318 seyirci kapasiteli stat tam bir tarih kokuyor.

Kupanın bir ucunu Rot Weis Esen Tuttu

Sportschule Wedau da yapılan kura çekiminde, yarı finale kalan FSV Duisburg, Regionalliga takımı Rot-Weiß Oberhausen ile Oberliga temsilcisi John Hiesfeld ise Regionalliga temsilcisi Rotweiß Essen ile eşleşmişti. Rot Weis Essen’in Jahn Hiesfeld’i 5-0 ile geçerek kupanın bir ucuna yapıştığı diğer eşleşmede ise FSV Duisburg yazdığı tarihe bir taç giymek için, tarihinde Bundesliga başarıları da olan Rot Weis Oberhausen’i elemek için ter dökecek.

FSV Yarı Finale Nasıl Geldi

1. Turda Oberliganın başarılı ekibi SpVg Schonnebeck, 2. Turda Landesliga ekibi 1. FC Viersen, son 16 turunda Oberliga temsilcisi Germania Ratingen 04/19 gibi güçlü rakipleri eleyen FSV Duisburg, çeyrek final maçında ise yine bir landesliga ekibi SV Scherpenberg’i saf dışı bırakarak adını yarı finale yazdırmıştı.

Bu Maç Duisburg’ta Oynanmalıydı

Kura çekimi sonrasını ve gelinen süreci değerlendiren FSV Duisburg Başkanı Erol Ayar; “Kupada tarih yazarak yarı finale çıkma başarısı gösterdik. Rot-Weiß Oberhausen çok güçlü bir ekip. Ama imkânsız diye bir şey de yok.  Yarı final maçımızı ev sahibi olmamıza rağmen rakibin Regionalliga temsilcisi olmasından dolayı kendi sahamızda güvenlik nedeniyle oynayamayacağız. Bize başka saha bulun dediler. Bizde Homberg’in sahası gibi bazı görüşmelerden olumlu netice alamadık. Bizden olmayacak taleplerde (ücretlerde) bulundular. “Mülheim Vatangücü’nün sahası için başka bir şehir dediler” onay vermediler.  Sonra kulüp olarak Bay Jades ile görüşmemizde “Size dört hafta süre verdim. Saha bulmalıydınız” diyerek ev sahipliğini Oberhausen takımına emrivaki verdi. Bu süreçte resmi prosedürlerin hepsi üstümüze yıkıldı. Gönül isterdi ki Duisburg Spor Müdürlüğü’nden bize yeteri destek gelseydi. Böyle önemli maçı Duisburg’ta oynasaydık. Netice de böyle büyük bir organizasyonda ilk defa hem de Landesliga temsilcisi olarak yarı final oynuyoruz” ifadelerini kullandı.