YATAŞ ALMANYA’DA EYDEMİR İLE TAM GAZ

 

blank

 

MURAT ALİ BLACH
DORTMUND / Dünyaca ünlü bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yataş Almanya’da 3. mağazasını yine başarılı bir işinsanı olan Mustafa Eydemir’in girişimi ile Almanya’nın KRV eyaleti Dortmund şehrinde açtı.

 

blank

Mustafa Eydemir, Yataş’ı ilk olarak, Essen şehrinde Yataş enzahome mağazası ile Almanya ev mobilyası piyasasına tanıttı. Sonrasında Eydemir 2018 Mayıs ayında Yataş Bedding markası ile Duisburg şehrinde ikinci mağazasını hizmete açtı. Şimdi de Yataş yine Mustafa Eydemir’in girişimleri ile Almanya’da ki üçüncü mağazasını Dortmund şehri, Schwanenstraße, numara 48 adresinde hizmete açtı.

blank

Yataş Bedding Dortmund’un açılışında T.C. Essen Başkonsolosu Şener Çebeci, SPD Partisi’nin Türk kökenli Milletvekili Volkan Baran, Yataş Avrupa Sorumlusu Abdi Çetin, Eydemir Ailesi’nin bireyleri, çeşitli dernek ve STK temsilcileri, Almanya’da ki Türk iş dünyasından girişimciler, kalabalık bir misafir topluluğu ve çok sayıda basın mensubu yer aldılar. Açılış kurdelesini Başkonsolos Şener Cebeci, SPD Milletvekili Volkan Boran, Eydemir ailesinin büyükleri ve Mustafa Eydemir hep birlikte kestiler.

 

blank

Kurdele kesiminden hemen sonra SPD Milletvekili Volkan Baran esprili bir şekilde söz alarak „Bir milletvekili olarak bu kadar topluluğu bulupta konuşmamak olmaz. Mustafa bey’in beş yıl önce Essen’de ki mekanının açılışına da katılmıştım. Yataş gibi ünlü bir markanın Dortmund’a gelmesi elbet ki önemli, ama daha önemlisi Mustafa Bey gibi bir girişimcinin Dortmund’ta iş yapması“ diye ifadede bulundu.

 

blank

DEVLET OLARAK YANLARINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ …
T.C. Essen Başkonsolosu Şener Cebeci’de görüşlerini paylaşarak; „Dortmund önemli bir şehir. Yataş ülkemizin çok önemli bir markası, değeri. Burada hem Türk toplumuna hem de farklı milletlerden oluşan Dortmund’a ki yabancı toplumuna hitap etmesini arzu ediyoruz. Mustafa Bey gibi başarılı girişimci iş adamlarımızın sayısının artmasını diliyorum. Onlar yeter ki bu tür teşebbüslerde bulunsunlar, biz hep yanlarında olmaya devam edeceğiz.“ söyleminde bulundu.

blank

 

İşletme sahibi Mustafa Eydemir’de duygularını paylaştı ve şunları söyledi: „Açılışta bulunan herkese teşekkür ediyorum. Heycanlıyız, gururluyuz. Çünkü Türkiye’nin çok önemli bir markasını, gülen yüzünü Almanya’ya, Dortmund’a taşıdık. Almanya’da üçünçü mağazamızı açtık, kısa bir zaman sonra da dördüncü mağazamız olarak Düsseldorf’ta faaliyete geçeceğiz.“ dedi.

 

 

blank

Konuşmalardan sonra geleneksel hale gelen açılış pastası kesildi. Pastanın yatak şeklinde olması dikkat çekti. Pastayı Başkonsolos Cebeci, SPD milletvekili Baran, işletme sahibi Eydemir ve Bey Döner Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sayın hep birlikte kestiler. Sonrasında pasta ve çeşitli ikramlar hep birlikte misafirlere takdim edildi.

 

blank