Yeter Artık – Es Reicht !

Almanya genelinde 16 eyaletin başkentlerinde eşzamnalı olarak yapılan mitinglerde 1 yıldır devam eden korona kısıtlamaları protesto edildi.

 

 

blank

Erdal Altuntaş
HAMBURG – Korona kısıtlamalarının 1. yılı dolayısıyla Almanya’daki 16 eyaletin başkentinde eş zamanlı olarak miting düzenlendi. “Es Reicht” (Yeter artık) sloaganıyla düzenlenen mitinglere binlerce insan katılarak korona yasakları ve kısıtlamalarına karşı “Yeter artık” diye haykırdılar. Hamburg Belediye Sarayı (Rathaus) önünde yapılan mitinge de çok sayıda Hamburglu aile katıldı.

 

blank

“Corona Ausscuss Vakfı” tarafından organize edilen mitingde yapılan konuşmalarda “Korona yasaklarından dolayı insanlar perişan oluyor. Maskeler insanları korumuyor, serbest bırakılsın, aşı yapılmasın, çocuklarımız okullarına ve yuvalarına gitsinler, gastornomi ve diğer işyerleri açılsın. Nazi zamanlarındaki yasaklar bile bir işe yaramadı. Yasaklardan korkmayın. Ayağa kalkın. Sağlıklı beslenin, Yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Beynimizi yıkamak istiyorlar. Bunlara kanmayın. Yeter artık” diyerek haykırdılar.

 

blank

“Merkel çocuklarımızın yaşamını geri ver, nefes alamıyoruz, üçüncü dalga biziz, maskeye hayır, çocuklarımızın ayağa kalkıp ağızlarını açması için bizim cesaretli olmamız gerekli, özgürlük istiyoruz, gastronomi öldü, medya bir virüstür, biz nazi değiliz, yeter artık” gibi dövizler taşıyan katılımcılar, “Dışarı çıkalım, gezelim. Çocuklarımız, eğitimine devam etsin.

 

blank

 

Kuaförleri açacağınıza spor yerlerini açın. Çocuklarımıza hareket lazım, spor lazım. Çocukların evde kalmaktan psikolojileri ve sağlıkları bozuldu” gibi konuşmalar yapıldı. Görevli polisler ise insanlar arasındaki sosyal mesafe ve maskeleri sürekli aralarda gezerek kontrol ettiler, kurallara uymayanları uyardılar. Polis tomaları da sık sık anons ederek sosyal mesafe uyarısı yaptı.

 

blank