Yozgatspor Dayanışma Gecesi coşkulu geçti

 

Yozgatspor Avrupa Temsilciliği organizesi ve Almanya Yozgatlılar Federasyonu (AYDEF) desteği ile Hamburg Armada Event’te düzenlenen Yozgatspor Gecesi’ne Türkiye’den, Belçika’dan Fransa’dan ve Almanya’nın çeşitli şehirlerinden olmak üzere İş, Siyaset, Sivil Toplum Kuruluş Başkan ve Temsilcileri ve Yozgatlılar akın etti.

 

 

 

Erdal Altuntaş – Hasan Akdoğan HAMBURG

Yozgatspor Almanya Temsilcisi İrfan Gündoğan organizesinde ve Almanya Yozgtlılar Derneği (Aydef) desteği ile Almanya’nın Hamburg şehrinde Armada Düğün Salonu’nda Yozgatspor Dayanışma Gecesi düzenlendi. Geceye Türkiye’den Eski Bakan Lütfullah Kayalar, Yozgatspor Kulübü Başkanı Dr. Kazım Arslan, Akdağmadeni Belediye Başkanı Dr. Nezih Yalçın, Çiğdemli Belediye Başkanı Ahmet Sungur, İstanbul Yozgatlılar Federasyon Başkanı ve Vakıf Başkanı Ahmet Yılmaz, Belçika Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Zeki Yarol, Hamburg Konsolosu Mehmet Macit Eker, Eğitim Ataşesi, Eyalet Milletvekili Ali Rıza Şimşek, Aydef Kurucu Başkanı Salih Çelik ve yeni başkan Mustafa Çelik, Aydef Yönetimi, Almanya’nın çeşitli şehirlerinde yaşayan çok sayıda Yozgatlı Hemşehrililer katıldı.

Sunumunu Yazar Esma Arslan ve Aydef Kurucu Genel Başkanı Salih Çelik’in yaptığı gece, İstiklal Marşı ve Almanya Milli Marşı’nın okunması ile başladı. Almanya Yozgatlılar Federasyon Kurucu Başkanı Salih Çelik’in moderatörlük görevini üstlendiği gecede ” Kendi ilimi temsilen yaşamış olduğum ülkede bir federasyon kurmak ve bu federasyonu kurarken benim yanımda olan “AYDEF” Almanya Yozgatlılar Fedrasyonu’ndaki tüm arkadaşlarımı Yönetim Kurulunu saygıyla selamlıyorum.” diye başladığı konuşmasına katılımcıları teşekür ederek, eğlence ve konuşmacıların sahne alacağı program akışı hakkında bilgi verdi. Gecenin açılış konuşmasını Yozgatspor Avrupa Genel Koordinatörü İrfan Gündoğan yaptı. Gündoğan, misafirleri ve tüm katılanları selamladıktan sonra, Yozgatspor’a destek bağlamında kısa, orta ve uzun vadede neler yapılabilir düşüncesi ile hazırladıkları projelerinn ilkini düzenledikleri geceye katılanlara teşekür etti. Ayrıca geceden elde edilecek gelirin Yozgatspor’a aktarılacağı bilgisinide verdi. Daha sonra kürsüye tek tek gelen, Hamburg Konsolosu M.Macit Eker, Eyalet Milletvekili Ali Rıza Şimşek (SPD), İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz, Hamburg Türk Toplumu Başkanı Murat Kaplan gibi STK Temsilcilerinin kürsüye gelip iyi dileklerini ve temennilerini paylaştılar.

Dr. Kazım Arsalan Yozgatspor Başkanı
Üçgün önce bu geceye katılmak için yola çıkarken küçük kardeşinin ölüm haberini alan ve seyahatini bu güne erteleyen ve sabah uçağı ile Hamburg’a gelen Yozgat Eski Belediye Başkanı ve Yozgatspor Başkanı Dr. Kazım Arslan kürsüye gelerek, “Türkiye’de bir çok kapılar Yozgatspor’a kapanmasına rağmen Yurt dışında yaşayan hemşehrilerimin böyle bir gece tertip edip yeni kapılar açması bizleri sevindirdi. Organizeyi yapan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Malumunuz üzere üç gün önce kardeşimi kayıp ettim. Son görevimizi yapıp bu sabah buraya gelerek aranızda olmak istedim. Burada sizleri gördük, dostluğu gördük, muhabbeti gördük hepinize çok çok teşekkür ediyorum“ diyerek Yozgatspor’un tüm Yozgatlıların takımı olduğunu söyledi.

“Türkiye ve Avrupa arasında en büyük köprü sizsiniz”
Yozgatspor’un bu dayanışma gecesi için özel olarak davet edilen Eski Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı yapmış Yozgat Eski Milletvekili Lütfullah Kayalar kürsüye davet edildi. Kayalar, “Bu gün Yozgatlılar için ve bizler için tarihi bir gün, burada sizleri bu şekilde bir arada görmek bizleri sevindirdi. Avrupaya en çok göç veren illerimizin başında gelen Yozgat, özellikle altmışlı yıllarda çok göç verdi. Avrupa’nın birçok şehrinde Yozgatlılar alın teri ile çalışmakta. Birçok Yozgatlı, bugün işveren konumuna gelmiş, gençlerimiz üniversite okuyarak birçok alanda adından söz eder duruma ulaşmıştır. Bu, Türkiye için inanılmaz bir güçtür. Türkiye ile Avrupa arasında en büyük köprüyü siz oluşturmaktasınız. Sizin bu ülkelerde gösterdiğiniz ve bundan sonra göstereceğiniz başarılar, Türkiye’nin dünyadaki itibarını daha ileriye, daha yükseğe çıkaracaktır. Aynı şekilde Türkiye’deki yönetimlerin, Türkiye’de ki iş hayatının, Türkiye’deki ekonominin de büyümesi için en büyük güç olacaktır” diye konuşarak bu geceyi düzenleyenelere teşekkür etti.

Katkıda bulunanlara teşekkür plaketi
Yozgatspor Dayanışma Gecesi için Hamburg ve Bremen’den maddi destek sağlayan işverenlere Yozgatspor Avrupa Temsilciliği ve Almanya Yozgatlılar Federasyonu tarafından özel olarak hazırlanan teşekkür plaketi hediye edildi. Gece de ayrıca içerisinde bir adet Türkiye için Türk Hava Yolları bileti bulunan tombala çekilişi yapılıp bir çok kişi çeşitli hediyeler kazandı. Girişte ise bir masa kurularak Yozgatspor’un forma, şal, anahtarlık ve kaşkolları geceye katılanlara küçük bir bedel karşılığı sunuldu.

Kurucu Genel Başkana teşekkür plaketi
İki yıl önce pandemi döneminde zor şartlar altında Almanya Yozgatlılar Federasyonu’nu kuran ve iki yıl Kurucu Genel Başkanlığını yapan Salih Çelik, iki yıllık süresini tamamlayarak başkanlığı Mustafa Çelik’e devir etti. Kuruluş aşamasında ve iki yıllık yaptığı hizmetlere karşılık Salih Çelik’e İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz bir teşekkür plaketi takdim etti. Duygulanan Kurucu Genel Başkan, “Her şey Yozgatımız için, iki yıl önce Aydef’imizi kurduk ve bu günlere getirdik. Şimdi bayrak sırası Mustafa Çelik’e geçti. Ben yine onların yanındayım. Memleketimiz için her göreve hazırım“ diyerek plaketini alıp yeni başkanı tebrik etti.

Yozgatspor Armalı Pasta birlikte kesildi
Armada Event tarafından özel olarak Yozgatspor Arması bulunan pasta geldi. Pastayı Başkan Kazım Arslan, Organizatör İrfan Gündoğdu ve eşi, Aydef Kurucu Başkanı Salih Çelik, Akdağmadeni Bld. Başkanı Nezih Yalçın birlikte kesti. Pastadan bir dilim tüm Yozgatspor futbolcuları adına Başkan Kazım Arslan’a verildi.

Armada Event tarafından muhteşem hazırlanan bu güzel salonda dilek ve temennilerin, yemekli, müzikli ve muhteşem bir gecede Grup Yaren’in müzikleri eşliğinde halay çeken, oynayan ve eğlenen konuklar, Yozgat’ın ünlülerinden ve bu gece için Türkiye’den gelen Misafir Sanatçı Mustafa Tatlıtürk’ün kendi sazıyla çalıp söylediği türküler, uzun havalar ve oyun havaları ile gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlendiler.