ZEYNEP dindi, BORAN başladı

Murat Pehlivan /Duisburg

DUİSBURG- Almanya’nın Niederrhein bölgesinde Oberliga’da kümede kalma mücadelesi veren Türk ekibi FSV Duisburg, sahasında konuk ettiği kendisi gibi kümede kalma mücadelesi veren ekiplerden Oberhausen temsilcisi SpVgg Sterkrade-Nord’ a fırtına gibi esti, gol oldu yağdı.

Yağmurlu bir havada oynanan maçı 6- 1 gibi farklı sonuçla kazanan FSV Duisburg’ tasezon başında SpVgg Sterkrade-Nord’ a transfer olan eski forvet oyuncusu Boran Sezen ise yuvaya geri dönüp çıktığı ilk maçta güzel oyununu 3 golle süsleyip hattrick yaptı.

Maça fırtına gibi başlayan FSV, daha 4. dakikada Boran’ ın penaltı golü ile öne geçti. Boran 19. Dakikada skoru 2-0′ a taşırken, konuk ekip hemen 20. dakikada penaltı golü ile skoru 2-1’e getirdi. Yeni transfer Ishi­zaki 22. dakikada skoru 3-1 yaptı ve maçın ilk yarısı bu skorla bitti. Boran 55′ te skoru 4-1′ e getirdi. 66. dakikada sahneye bir kez daha çıkan yeni transfer Ishizski skoru 5-1′ e taşıdı. 83. dakikada oyuna sonradan giren Sindi maçın skorunu 6-1 olarak tayin etti.

Maçın başından sonuna kadar oldukça üstün bir oyun ortaya koyan ve maç boyu yağan yağmura eşlik eden FSV’ da, Boran maça damga vururken yeni transfer Ishi­zaki göz doldurdu. Kaptan Mehmet Zeki Tunç’ ta takımını adeta bir maestro gibi yönetti. FSV Duisburg bu sonuçla 23. sıradan ( son sıradan) 20. Sıraya yükselip moral depoladı.

Teknik Sorumlu Bartosz Maslon yönetimindeki FSV Duisburg sahada şu kadro ile yer aldı:

Sehiya İhara- Daniel Pfaffenroth – Emre Bayrak- Nermin Badnjevic- Emre Şahin -Mehmet Zeki Tunç (C) –
Furkan Çakmak- Konstantinos Maulas- Matthias Tietz- (Karoj Salem Sindi dk. 64)Ren Ishi­zaki (Dominik Milaszrwski dk. 71)Boran Sezen-( Hüseyin Mert Aflaz dk. 86)